هنگامی که مشاغل و کسب‌وکارها با استفاده از استراتژی بازاریابی محتوایی سعی دارند موجب آگاهی رسانی به مشتریان خود شوند، در مواقعی، آن محتوای ارزشمندی که تولید کرده‌اند، آن‌طور که شایسته است مورد توجه مخاطبان قرار نمی‌گیرد یا بهتر است بگوییم به دست مخاطبان هدف آن محصول نمی‌رسد. از این رو از ترفیع محتوا استفاده می‌شود، به این صورت که از کانال‌های ارتباطی مختلف، که به صورت رایگان و یا حتی پولی، باعث می‌شوند این محتوای ارزشمند به دست مخاطبان هدف برسد، استفاده می‌شود. این امر باعث جذب مشتریان بیشتر و همچنین نرخ بازگشت سرمایه می‌گردد. در این مقاله قصد داریم که در مورد ترفیع محتوا و همچنین شش روشی که موجب ترفیع محتوا می‌شود، بپردازیم.

بیایید در مورد ترفیع محتوا صحبت کنیم

تولید یک محتوای ارزشمند و مفید برای مشاغلی که از بازاریابی محتوایی استفاده می‌کنند بسیار حائز اهمیت است و باعث می‌شود مشتریان بالقوه تبدیل به مشتریان بالفعل شوند. چراکه مشتریان در زمانی که بین انتخاب دو کالا تردید دارند، ان محصولی را انتخاب می‌کنند که در مورد آن اطلاعات بیشتری دارد؛ اما زمانی را در نظر بیگرید که کسب‌وکارها برای جذب مخاطبان بیشتر، به بهترین نحو ممکن دست به تولید محتوا در هر قالبی زده‌اند، اما آنچنان که باید این محتوا به دست مخاطبان هدف نرسیده است، به این منظور از ترفیع محتوا کمک می‌گیرند، به این ترتیب که با استفاده از رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات PPC، اینفلوئنسر مارکتینگ و یا هر روش تبلیغاتی رایگان و یا حتی پولی دیگر، سعی می‌کنند محتوای خود را به مخاطبان هدف خود منتقل کنند که به افزایش ترافیک، دسترسی، نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه بسیار کمک می‌کند.

کندو - جلوگیری از محتوای تکراری

این شما و این شش روش ترفیع محتوا

اگر محتوای جدید و ارزشمندی تولید کرده‌اید اما ترافیک کمی دارید، به این معنی است که محتوای تولیدی شما به خوبی تبلیغ نمی‌شود. در این صورت، باید استراتژی های ارتقای محتوای خود را اصلاح کنید. اگر هیچ ایده ای در مورد تاکتیک‌هایی که باید انتخاب کنید ندارید، ما در ادامه به شش روشی که بیشترین تاثیر را روی ترفیع محتوا روی مشاغل مختلف گذاشته است، به شما می‌گوییم.

محتوای ارزشمند خود را برای مشتریان خود ایمیل یا پیامک کنید

ایمیل مارکتینگ و پیامک مارکتینگ دو روش بازاریابی بسیار محبوبی هستند که برای یکدیگر نقش مکمل را ایفا می‌کنند. از این رو مشاغل و کسب‌وکارها می‌توانند لینک محتوای تولید شده خود را یا به صورت ایمیل و یا صورت پیامک برای مخاطبان هدف خود ارسال کنند و از آنجایی که پیامک مارکتینگ روشی بسیار محبوب است، اس ام اس های تبلیغاتی در سه دقیقه ابتدایی ارسال، باز و خوانده می‌شود، از این رو می‌تواند روشی مناسب برای ترفیع محتوای کسب‌وکارها باشد.

محتوای جدید و ارشمند خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهایی بسیار کاربرد دارد که دوست دارند دستیابی مخاطبان به محتوای آنان به صورت گسترده باشد. در چنین شرایطی باید محتوای جدید و ارشمند خود را در تمامی رسانه‌های اجتماعی موجود، مثل توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و … به اشتراک بگذارید. اما نکته بسیار مهمی که بسیار باید به ان توجه کنید این است که مخاطبان هدف شما از کدام‌یک از این پلتفرم‌ها بیشترین استفاده و بازدید را دارند در واقع ممکن است مشتریان بالقوه شما از رسانه‌های اجتماعی به منظور یافتن یک شرکت یا برند خاصی استفاده کنند، اگر محتوای خود را مرتباً به‌روزرسانی‌های کنید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این اطلاعات به مشتریان اصلی شما منتقل شود. همچنین این امر باعث می‌شود تعداد بازدیدها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌ها افزایش یابد، علاوه بر این، رسانه‌های اجتماعی مکان مناسبی برای بازاریابی دهان به دهان هستند. اگر نام شرکت یا برند شما تولید کننده محتوای جدید و ارشمند باشد، مشترکین با تبدیل شدن به حامیان اصلی، محتوای شما را با دوستان خود به اشتراک گذاشته و تعداد بازدیدها بیشتر خواهد شد.

به محتوای ارزشمند خود ویدئو اضافه کنید

مخاطبان بیشتر از محتواهای بصری مثل، عکس‌ها و ویدئوها بیشتر استقبال می‌کنند به این دلیل که محتوای آن‌را بهتر درک می‌کنند. پس مشاغل می‌توانند هم محتواهای کاملا بصری تولید کنند و هم می‌توانند در کنار محتوای متنی خود به منظور جذابیت بیشتر، عکس یا ویدئو هم اضافه کنند. طبق اطلاعات به دست آمده 54 درصد از مخاطبان ویدئو را به سایر قالب‌های محتوایی ترجیح می‌دهند که این امر به طور فزاینده‌ای در رسانه‌های اجتماعی بسیار کاربردی بوده و ویدئوهای تبلیغاتی کوتاه مدت با استقبال بسیار زیاد مخاطبان مواجه شده است.

کندو - ترفیع محتوا

ترفیع محتوا


محتوای ارزشمند خود را به دست کار بلدها بسپارید

اگر فکر می‌کنید وبلاگ نویسان یا اینفلوئنسرهایی هستند که در حوزه شغلی شما فعالیت می‌کنند و تاثیر زیادی روی مخاطبان دارند، می‌توانید از انان کمک بیگیرید تا در مورد محتوایی که شما تولید کرده‌اید با مخاطبان خود صحبت کنند. چنین افرادی نقش مهمی در توزیع هدفمند دارندو از آنجایی که دستیابی به بخش های خاصی از مخاطبان برای موفقیت محتوای شما ضروری است، در واقع به فردی نیاز دارید که محتوای شما را با آنها روبه‌رو کند بنابراین به دنبال تأثیرگذارانی باشید که محتوای باکیفیت و آموزنده را منتشر می‌کنند و این احتمال وجود دارد که برخی از آن‌ها دقیقا در حوزه‌ای فعالیت می‌کنند که کاملاً با کسب‌وکار و محتوای شما مطابقت داشته باشد و برای مخاطبان بسیار مفید باشد.

محتوای همیشه سبز خود را در در همه شبکه‌های و کانال‌ها پخش کنید

پلتفرم‌های زیادی وجود دارد که مخاطبان خود را در سراسر جهان دارد. هنگامی که شما با توجه به کشور و جامعه هدف خود محتوای ارزشمند خود را در چنین کانال‌های پرمخاطبی توزیع و پخش می‌کنید، این امر باعث می‌شود محتوای شما تا ماه‌ها و یا حتی سال‌ها مورد توجه مخاطبان قرار گیرد و روی آن کلیلک شود. در واقع محتواهای همیشه سبز شما به بالا بردن ترافیک وب‌سایت کمک می‌کند و اگر محتوای شما حاوی اطلاعاتی باشد که مردم برای مدت‌های زیادی علاقه دارند در مورد آن بدانند هیچ وقت قدیمی نمی‌شود و درواقع اینطور می‌توان گفت که محتوای سبز شما هیچ تاریخ انقضایی ندارد.

محتوای همیشه سبز چیست؟ | evergreen content

چاره‌ای نیست پول دهید و تبلیغ کنید

خیلی از مشاغل و کسب‌وکارها وجود دارند که از تیم تولید محتوای قوی استفاده می‌کنند و محتوای ارزشمند و با کیفیتی تولید می‌کنند، اما آن طور که شایسته است محتوای آنان به دست مخاطبان نمی‌رسد. در چنین شرایطی اگر به محوایی که تولید کرده‌اید اطمینان دارید و فکر می‌کنید اگر چنین محتوایی به دست جامعه مخاطبان هدف قرار گیرد با استقبال زیادی مواجه می‌شود، می‌توانید از تبلیغات پولی استفاده کنید چراکه چنین تبلیغاتی باعث می‌شود کاربران بیشتری به وب‌سایت شما وارد شده وباعث افزایش تعداد تبدیل‌ها می‌شود. همچنین با تبلیغات برجسته در رسانه‌های اجتماعی مختلف، می توانید توجه مشتریان را از مناطق جغرافیایی مختلف جلب کرده و آنها را تشویق به خرید کنید. اما ذکر این نکته بسیار مهم است که محتوای شما باید جذاب، جالب و آموزنده باشد، باید فوراً ارزش را به مخاطبان منتقل کند. اگر همه چیز را درست انجام دهید، ترافیک دریافت خواهید کرد و مخاطبان خود را افزایش خواهید داد.

کندو - بازاریابی محتوایی

کلام پایانی

جامعه بازاریابی و تبلیغات در حال رفتن به سمتی است که مشاغل و کسب‌وکارها اگر از آن‌ها استفاده نکند خیلی راحت از صف رقیبان خود حذف می‌شود. با این حال برخی بر این باور هستند که راه‌اندازی برخی از استراتژی و کمپین‌ها کار بسیار ساده‌ای است. مثل بازاریابی محتوایی. برخی از مشاغل فکر می‌کنند تنها با تولید و پخش برخی محتواها (در هر قالبی) در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به نتیجه مطلوب خود برسند. اما لازم است که گفته شود، همین استراتژی‌های بسیار ساده بازاریابی اگر به شکل درست استفاده نشود، ضرر آن بیشتر سود آن است. مثل ترفیع محتوا، که در این مقاله به آن اشاره شد. ترفیع محتوا نیز باید دقیقا پس از تولید محتوا به کار گرفته شود. و درست زمانی می‌توان محتواها ‌را به روش‌های مختلفی که گفته شد ترفیع داد که از ارزش محتوای تولید شده اطمینان حاصل شود، چرا که در صورت انتشار محتوای نادرست، جلب کردن اعتماد دوباره مخاطبان کار بسیار سخت و دشواری است که در کنار داشتن هزینه بالا، به زمان زیاد نیز احتیاج دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی