استفاده از یک نرم‌افزار خودکار برای ارسال پیامک‌های متنی انبوه در مدت زمان کوتاه، به عنوان یک کمپین تبلیغاتی، که حاوی یک بیانیه عمومی و گاهی به عنوان یک شوخی با برخی از کاربران است را اس ‌ام اس بمبر تعریف می‌کنند.  

ارسال پیامک به صورت انبوه روشی بسیار راحت است که نیازی به استخدام نیروی متخصص ندارد، جهت ارسال اس ام اس بمبر، کاربران تنها باید شماره و تعداد پیامی که قصد دارند ارسال کنند به همراه متن پیام وارد و سپس ارسال کنند و تا زمان ارسال موفقیت‌آمیز پیامک‌ها صبر کنند. برخی بر این باور هستند که استفاده از اس ام اس بمبر با اینکه صرفا ابزاری جهت شوخی با کاربران است به حریم شخصی آنان احترام گذاشته نمی‌شود چرا که که ارسال چنین پیام‌هایی به صورت پی‌درپی آزار و اذیت محسوب می‌شود. با این حال، شرایط خدمات اس ام اس بمبر بیان کننده این امر است که از چنین ابزاری می‌توان فقط برای ارسال پیامک برای دوستان و خانواده، تنها با رضایت آنان استفاده کرد.

اس ام اس بمبر چیست؟

یکی دیگر از قابلیت‌های تلفن‌های همراه هوشمند، استفاده از سرویس‌های پیام کوتاه یا SMS برای ارسال پیام‌های متنی است که بسیار مورد توجه مشترکین و بازاریابان قرار گرفته است. اس ام اس بمبر یا همان بمباران پیامکی به روشی گفته می‌شود که صاحبین مشاغل، کسب‌وکارهای بزرگ و یا افراد فروشگاه‌های کوچک و نوپا، با استفاده از یک نرم‌افزار خودکار و اتوماتیک اقدام به تولید پیام متنی کرده و قصد دارند، پیام‌های خود را در مدت‌زمان بسیار کوتاه به دست مخاطبان برسانند. در این روش، نرم‌افزار یک پیام را چندین مرتبه کپی کرده و همه‌ی پیام‌ها را به یک مخاطب تعیین شده ارسال می‌کند.

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که چه نرم‌افزارهایی وجود دارد که این قابلیت را در اختیار افراد می‌گذارد؛ اما  لازم است گفته شود که هیچ یک از شرکت‌ها و اپراتورهای فروش تلفن همراه این خدمات را ارائه نمی‌دهند و شما باید با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود، (اندروید و IOS) نرم‌افزار مناسب خود را پیدا کرده و طبق دستورالعمل آن رفتار کنید.

کندو - عملکرد بمباران پیامکی

عملکرد بمباران پیامکی

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که چه نرم‌افزارهایی وجود دارد که این قابلیت را در اختیار افراد می‌گذارد؛ اما  لازم است گفته شود که هیچ یک از شرکت‌ها و اپراتورهای فروش تلفن همراه این خدمات را ارائه نمی‌دهند و شما باید با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود، (اندروید و IOS) نرم‌افزار مناسب خود را پیدا کرده و طبق دستورالعمل آن رفتار کنید.

عملکرد اس ام اس بمبر چگونه است؟

هنگام استفاده از نرم‌افزارهای اس ام اس بمبر، شما هزینه را با توجه به اپراتور و کشور استفاده کننده همانند، ارسال پیامک‌های معمولی پرداخت می‌کنید، با این تفاوت که در این ارسال شما تعداد زیادی پیامک ارسال می‌کنید، هزینه نیز با توجه به تعداد پیامک‌ها برای شما محاسبه می‌شود.

معایب استفاده اس ام اس بمبر چیست؟

از معایب اس ام اس بمبر می‌توان به این نکته اشاره کرد که وقتی مخاطب با تعداد انبوهی از پیامک از طرف شما مواجه می‌شود، دیگر نمی‌تواند پیامک‌های شخصی خود را مدیریت کرده و با انبوهی از پیامک مواجه می‌شود. این امر می‌تواند موجب مسدود کردن، پیامک‌های تبلیغاتی از سوی کاربر شود.

کندو - معایب اس ام اس بمبر

معایب اس ام اس بمبر

دلایل استفاده از اس ام اس بمبر چیست؟

پیش از این گفته شد که افراد با رویکردهای مختلف از اس ام اس بمبر استفاده می‌کنند، اما در ادامه به برخی از موارد رایج در استفاده از این سرویس خواهیم پرداخت.

  • مسابقات آنلاین: کاربران زیادی که به صورت آنلاین بازی می‌کنند و گیمرهای خیلی حرفه‌ای از این روش در جهت اطلاع رسانی، شرط‌بندی و تاثیر‌گذاری بر دسته‌ای مخاطبان خاص از یک رویداد ویژه استفاده می‌کنند.
  • اطلاعیه‌ها: مدارس، آموزشگاه‌ها و مجتمع‌های آموزشی می‌توانند جهت اطلاع‌رسانی‌های عمومی خود از اس ام اس بمبر استفاده کنند.
  • اهداف تبلیغاتی: پیش از این گفته شد که در اهداف و کمپین‌های تبلیغاتی می‌توان از اس ام اس بمبر استفاده کرد با این شرط که شرایط و حقوق کاربران مد نظر قرار گرفته شود.

صاحبان مشاغل و یا افرادی که از بمب افکن‌های پیامکی استفاده می‌کنند باید در نظر داشته باشند که کلیه‌ی مشترکانی که این پیام‌ها را دریافت می‌کنند، با رضایت کامل شماره تلفن خود را در اختیار کسب و کارها قرار داده‌اند.

کلام پایانی

بازاریابی پیامکی در سراسر دنیا به روشی ساده و مقرون‌به‌صرفه شناخته شده است؛ زیرا برای اتخاذ این استراتژی لازم نیست حتما کسب‌وکار بسیار بزرگ و شناخته شده‌ای داشته باشید، همچنین برای راه‌اندازی آن نیازی به استخدام افراد متخصص نیست، تعرفه‌های ارسال پیامک‌ها مخصوصا به صورت انبوه نسبت به دیگر روش‌های سنتی مثل چاپ تراکت بسیار ارزان‌تر است. از دیگر قابلیت‌های پنل ارسال اس ام اس بمبر این است که به راحتی می‌توانید تعداد پیامک‌های دلیور شده را گزارش‌گیری و مشاهده کنید، چنین قابلیتی بر اساس نوع قرارداد شما با شرکت ارائه دهنده خدمات ارسال پیامک انبوه است زیرا هزینه پیامک‌های دلیور نشده طبق برخی قرارداده‌ها می‌تواند به حساب برگشت زده شوند. در سایت کندو شما می‌توانید با نوع قرارداد خرید پنل‌های پیامکی بیشتر آشنا شده و همچنین در خصوص هزینه‌های ارسال پیامک انبوه از صفحه تعرفه پیامک اطلاعات بیشتری را کسب و بهترین پنل با هزینه‌ی مناسب را خریداری کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی