امروزه در میان سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها رقابت بسیار زیادی ایجاد شده است. فارغ از اینکه سوپرمارکت‌ها نیاز دارند که مشتری جدید جذب کنند، باید توان این را هم داشته باشند تا مشتریان قدیمی را حفظ کنند. در نتیجه باید تبلیغات منظم و خوبی داشته باشند. در این مقاله قصد داریم پیرامون بازاریابی پیامکی، برای رونق کسب و کار سوپر مارکت‌ها با هم گپ و گفتی داشته باشیم. همراه ما باشید.

بازاریابی پیامکی چیست

صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود هستند. یکی از آسان‎‌ترین و صد البته مقرون به صرفه‌ترین روش برای ایجاد این ارتباط ارسال پیامک تبلیغاتی است. تحقیقات نشان می‌دهد که تقریبا 93% از افراد جامعه دارای تلفن همراه هستند. جالب است بدانید که تنها 72% از این جامعه‌ی آماری دارای گوشی هوشمند هستند. در این میان افرادی هم هستند که علاقه‌ی زیادی به شبکه‌های اجتماعی ندارند. اما نکته جالب این است که تمامی مردم به پیامک دسترسی دارند و آن را مرتب چک می‌کنند. شاید به همین دلیل است که بانک‌ها از طریق پیامک با مشتریان خود در ارتباط هستند.

 بازاریابی پیامکی برای سوپرمارکت‌ها

مدیران بازاریاب بر این باروند که با استفاده از بازاریابی و تبلیغات پیامکی، صاحبان سوپرمارکت‌ها می‌توانند سیل عظیم مشتریان را به فروشگاه خود جذب کنند. هم اکنون بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای و معتبر در سراسر دنیا از این روش تبلیغاتی استفاده می کنند، چراکه جلب رضایت مشتریان مهمترین وجه یک تجارت پرسود است.

کندو -  بازاریابی پیامکی برای سوپرمارکت‌ها

بازاریابی پیامکی برای سوپرمارکت‌ها

مزایای بازاریابی پیامکی برای سوپر مارکت‌ها

بازاریابی پیامکی برای سورپرمارکت‌ها مزایای بسیار زیادی دارد که در این قسمت به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 • ارسال فوری

اگر قصد تبلیغات در شبکه‌های مجازی مانند تلگرام یا اینستاگرام را دارید، باید تیزر و یا بنری جذاب طراحی و تهیه نمایید که هم زمان بر است و هم هزینه‌ی زیادی را باید صرف آن کنید.

در صورتی که برای ارسال پیامک کافیست، یک متن خوب و جذاب داشته باشید. ظرف چند دقیقه می‌توانید صدها پیامک برای مخاطبان خود ارسال کنید.

کندو - تبلیغات فروشگاه زنجیره ای

 • روشی کم هزینه و مقرون به صرفه

همان طور که در قسمت ابتدایی مقاله هم گفتیم، این روش تبلیغ بسیار کم هزینه خواهد بود. تنها کافیست که سامانه‌ای را انتخاب کنید که بهترین تعرفه ارسال پیامک  را داشته باشد. روش تبلیغات پیامکی تنها روشی است که شما با هر بودجه‌ای قادر خواهید بود که از آن بهره‌مند شوید. پس نگران نباشید چرا که نیازی به هزینه خیلی بالا برای این نوع تبلیغات ندارید.

 • کمک به محیط زیست

با ارسال پیامک تبلیغاتی به دوست داران محیط زیست بپیوندید. طراحی و چاپ تراکت علاوه بر داشتن هزینه‌ی زیاد، باعث مصرف انرژی نیز می‌گردد. چرا که برای چاپ تراکت‌ها نیاز به مصرف کاغذ داریم. با ارسال پیامک نیازی به هیچ انرژی نیست و هیچ آلودگی برای محیط هم در بر نخواهد داشت.

 • دریافت بانک تماس از سامانه پیامکی

بعضی از مجموعه‌ها و شرکت‌ها دارای بانک اطلاعاتی تماس مشتریان خود هستند. اما برخی دیگر این امکان را ندارند. نگران نباشید کافیست با یک شرکت سامانه‌ی پیامکی قرار داد ببندید و از خدمات آن استفاده کنید. یکی از این خدمات بانک اطلاعاتی تماس است که سامانه در اختیار شما قرار می‌دهد. شما به عنوان صاحب یک سوپر مارکت باید تبلیغات منطقه‌ای و محلی داشته باشید. تمامی سامانه‌های پیامکی معتبر فیلتری با نام کد پستی یا منطقه‌ای دارند که شما با انتخاب آن می‌توانید به مخاطبان آن منطقه پیامک ارسال کنید. همچنین می‌توانید از روش پیامپ هم استفاده کنید، بدین ترتیب که با انتخاب افراد در محدوده‌ی جغرافیایی محل سوپر مارکت خود؛ از روی نقشه پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

ارسال پیامک کد تخفیف ویژه سوپر مارکت‌ها

بسیاری از مردم علاقه‌ی زیادی به تخفیف گرفتن دارند. این که محصولی کمی پایین‌تر از قیمت اصلی خریداری شود، نا خداگاه نقطه‌ی مثبتی در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. درواقع تخفیف گذاشتن و یا ارسال پیامک تخفیف، نوعی بازاریابی محسوب می‌شود که طرفداران خاص خود را دارد.

هر مجموعه‌ای دو هدف، از ارسال پیامک کد تخفیف دارد که در این قسمت به آن می‌پردازیم.

 • کد تخفیف برای مشتریان خرید اولی

سوپرمارکت‌ها می‌توانند با ارسال کد تخفیف 10 تا 50 درصدی، تخفیف برای خرید اول در نظر بگیرند. حتی قادر خواهند بود کد تخفیف برای معرف هم تعریف کنند. در این صورت هر کدام از مشتریان قدیمی، مشتری جدیدی به مجموعه شما معرفی کنند، و هر دو کد تخفیف خواهند داشت.

 • کد تخفیف برای مشتریان بالقوه

برای مشتریان قدیمی خود در مناسبت‌های مختلف، کد تخفیف در نظر بگیرید تا شما را فراموش نکنند. در واقع شما با ارسال کد تخفیف برای مشتریان قدیمی باعث می‌شوید که ارتباط فی مابین کماکان حفظ شود.

 

انواع تخفیف وبژه سوپر مارکت‌ها

سوپر مارکت‌ها می‌توانند تخفیفات خود را با روش‌های زیر ارائه دهند:

 • تخفیف درصدی

در این نوع تخفیف شما به سه روش می‌توانید تخفیف خود را تعریف کنید.

 •  روی محصولات
 • کل مبلغ خریداری شده
 •  تا سقف تعیین شده.
 • ارسال رایگان

برخی از افراد هستند که علاقه زیادی به خرید اینترنتی دارند و معمولاً در طول ماه،  به دفعات خرید خواهند داشت. برای این دسته از افراد سخت است که هر بار بخواهند بابت ارسال کالا هزینه پرداخت کنند. سوپرمارکت‌های معتبر معمولاً ارسال خود را به صورت رایگان در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

 • تخفیف نقدی

بسیاری از فروشگاه‌ها هستند که تخفیف نقدی را به جای تخفیف درصدی ترجیح می‌دهند. به مشتری اعلام می‌کنند که با خرید این محصول مثلاً 10 هزار تومان تخفیف بگیرید. این نوع تبلیغ برای سوپرمارکت‌ها بسیار کاربردی است.

کندو - انواع تخفیف وبژه سوپر مارکت‌ها

انواع تخفیف وبژه سوپر مارکت‌ها

سخن آخر

در دنیای امروز که همه به نوعی، دنبال تبلیغات کسب و کار خود هستند. تبلیغات پیامکی جایگاه ویژه‌ای در میان تمامی روش‌های مدرن و نوین پیدا کرده است. به طوری که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. سوپرمارکت‌ها هم به تبلیغات نیازمند هستند و چقدر خوب است که روشی را انتخاب کنند، تا با کم‌ترین هزینه بیشترین سود نصیبشان شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی