در این مقاله با معرفی ابزارهای پیامک مارکتینگ به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از این روش و صرف هزینه کم سود بالایی را به دست آورید. کسب و کارهای مختلف اطلاع دارند که استفاده از پیامک مارکتینگ یکی از روش‌های پرسرعت و کم هزینه جهت جذب مشتری جدید و وفادار نگه داشتن مشتریان قدیمی است. در جوامعی که مردم روزانه مدت زمان طولانی را به کار با تلفن همراه خود اختصاص می‌دهند پیامک مارکتینگ نرخ بالایی از باز شدن را به خود اختصاص می‌دهد. با ما همراه باشید تا ابزارهای پیامک مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

پیامک مارکتینگ چیست؟

قبل از شناخت ابزارهای مناسب برای استفاده از پیامک مارکتینگ لازم است تعریف درستی از آن داشته باشیم. این روش از تبلیغات و بازاریابی جز روش‌های نوین به شمار می‌آید. چرا که ما هر روز پیامک‌های مختلفی از کسب و کارها دریافت می‌کنیم که در اغلب اوقات از این پیامک‌ها جهت انتخاب مقصد خرید یا محصول خود استفاده می کنیم.

تجارت‌ها و کسب و کارها با استفاده از این روش اطلاعاتی در مورد محصول و خدمات جدید، جشنواره‌ها، اطلاعیه‌ها و به دست آوردن اطلاع از میزان رضایت مشتریان خود استفاده می‌کنند. اهمیت بالای تبلیغات، هزینه کم و سرعت بالای روش پیامک مارکتینگ سبب شده تا کسب و کارهای مختلف به خصوص کسب و کارهای کوچک از آن استفاده کنند. به یاد داشته باشید که استفاده از این روش مانند هر روش دیگر نیازمند اطلاع یافتن از قوانین و مقررات آن است.

روش‌های استفاده از بازاریابی پیامکی

کندو - بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی

کسب و کارهای مختلف با استفاده از دو روش زیر می‌توانند به پیامک مارکتینگ بپردازند، این دو روش عبارتند از

تبلیغات انبوه

در این روش از پیامک مارکتینگ پیامک‌های بازاریابی و تبلیغاتی به دست تعداد زیادی از مخاطبان می‌رسد؛ اما در این بین مطمئن نیستید که تمام دریافت کنندگان پیامک علاقه‌مند به محصول و خدمات شما هستند یا خیر. پس می‌توان گفت این روش با اتلاف هزینه بیشتری همراه است.

بازاریابی و تبلیغات اجازه‌ای

در این روش پیامک‌های شما به دست کسانی می‌رسد که جهت دریافت خبرنامه پیامکی شماره خود را در اختیار شما قرار داده‌اند. یعنی در حالت کلی جامعه هدف را افرادی تشکیل میدهد که علاقه‌مند به محصول یا کسب و کار شما هستند. این روش نسبت به روش قبل اتلاف هزینه کمتری دارد.

معایب و مزایای پیامک مارکتینگ

کندو - معایب و مزایای پیامک مارکتینگ

معایب و مزایای پیامک مارکتینگ

پیامک مارکتینگ مانند هر روش بازاریابی و تبلیغات دیگر دارای مجموعه‌ای از مزایا و معایب است. در ادامه هر یک از این مزایا و معایب را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با در نظر گرفتن هدف و نیازهای خود انتخاب درستی داشته باشید.

مزایای پیامک مارکتینگ

  • اطمینان بالا از مورد توجه قرار گرفتن پیامک‌های بازاریابی و تبلیغاتی
  • ارسال سریع و به موقع پیامک‌های مورد نظر
  • واکنش بهتر مخاطبان و مشتریان به پیامک‌های دریافتی

 معایب پیامک مارکتینگ

در بین مزایای متنوع این روش تنها یک عیب می‌توان برای آن در نظر گرفت. عیب این روش عدم توانایی ارسال فایل‌های صوتی، ویدیو و عکس برای مشتریان و مخاطبان است.

چطور از اس ام اس به عنوان ابزاری برای ریتارگتینگ استفاده کنیم

ابزارهای پیامک مارکتینگ

کندو - ابزارهای پیامک مارکتینگ

ابزارهای پیامک مارکتینگ

در پیامک مارکتینگ هم مانند هر روش دیگر دسترسی و انتخاب به ابزارهای مناسب باعث می‌شود تا بازده حداکثری در اختیار مشتریان آن قرار بگیرد. هنوز هم بسیاری از افراد تصور می‌کنند جهت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی لازم است تلفن همراه خود را به دست بگیرند و با انتخاب مخاطبان پیامک‌های مورد نظر خود را به آنها ارسال کنند. لازم است به این مورد توجه کنید که پیشبرد این عمل با اتلاف زمان و هزینه بسیار بالایی روبه‌رو خواهد بود. به خاطر همین موضوع توصیه می‌شود از ابزارهای پیامک مارکتینگ استفاده شود. این ابزارها عبارتند از:

مودم Gsm

اولین مورد از ابزارهای پیامک مارکتینگ مودم Gsm است. همانطور که اطلاع دارید مودم یک سخت افزار است که با اتصال به خطوط مخابراتی یا قرار دادن سیم کارت در آن می‌تواند پیامک را ارسال کند. استفاده از مودم برای ارسال پیامک‌های بازاریابی و تبلیغاتی از جمله روش‌های قدیمی و دشوار است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای دیگری جایگزین آن شده‌اند. اما با این حال برخی افراد تصور می‌کنند که استفاده از مودم برای ارسال پیام ها روش کم هزینه و پر سرعت است.

افزونه های پیامکی

دنیای پیامک‌های ارسال شده را تنها پیامک‌های تبلیغاتی و معرفی تشکیل نمی‌دهند؛  بلکه برخی از این پیامک‌ها جهت پیگیری و احساس رضایت در مشتری ارسال می‌شوند. به عنوان مثال بعد از خرید از یک فروشگاه اینترنتی یا استفاده از خدمات یک شرکت جهت به دست آوردن اطلاعاتی در مورد میزان رضایت پیامکی را به مخاطبان ارسال می‌کنند.

این اقدام یکی از راه‌های بسیار مطلوب جهت حفظ وفاداری مشتریان قدیمی است. یکی از روش‌های مناسب جهت ارسال پیامک خدماتی استفاده از افزونه است. در بین افزونه‌ها استفاده از انواع افزونه پیامک وردپرس به دلیل امکانات راحتی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، محبوبیت بالایی دارد.

پنل پیامک

آخرین مورد از ابزارهای پیامک مارکتینگ مربوط به پنل پیامک است. پیامک مارکتینگ یکی از بخش‌های مهم در تبلیغات تجارت‌های مختلف است. استفاده از این روش کمک می‌کند تا بارها برند خود را مورد معرفی قرار دهید و به یک برند ماندگار تبدیل شوید.

پنل‌های پیامک خدمات متنوعی را در حوزه ارسال پیامهای تبلیغاتی و بازاریابی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند به طوری که می‌توانید با کمترین هزینه به هدف خود برسید.

 سخن پایانی

ابزارهای پیامک مارکتینگ انواع مختلفی را در بر می‌گیرند که هر یک با توجه به امکانات خود شرایط متنوعی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. جهت انتخاب ابزار پیامک مارکتینگ مناسب لازم است در ابتدا نیازهای خود را شناسایی کنید و بر اساس آنها و مشورت با افرادی که در این حوزه تجربه کافی را دارند گزینه مطلوب را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که ارسال پیامک‌های بازاریابی و تبلیغاتی تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری جدید و حفظ وفاداری مشتریان قدیمی دارد. به نظر شما کدام یک از ابزارهای پیامک مارکتینگ میتواند امتیاز بیشتری داشته باشد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی