اگر از مخاطبانی هستید که کسب‌وکار و مشاغل شخصی خود را راه‌اندازی کرده‌اید، حتما با بازاریابی پیامکی آشنا شده‌اید و می‌دانید که این روش از بازاریابی هم مقرون‌به‌صرفه است و هم بسیار مورد توجه مشترکین؛ اما شاید در مورد خبرنامه‌پیامکی هنوز اطلاعاتی کسب نکرده باشد. خبرنامه پیامکی یکی دیگر از قابلیت‌های بازاریابی پیامکی است برای مشاغل و کسب‌وکارهایی که با استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه، برای مشتریان خود اس ام اس های تبلیغاتی ارسال می‌کنند و در واقع روش خبرنامه پیامکی آنقدر ترغیب کننده است که این دفعه خود مشتریان تقاضا دارند که شماره خود را در پایگاه داده فروشگاه‌ها ثبت کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد خبرنامه پیامکی و هر آن‌چیزی که لازم است در مورد آن بدانید صحبت کنیم.

آشنایی با خبرنامه پیامکی به زبانی ساده

حتما این سوال هم برای شما پیش امده است که چرا برخی از دوستان شما، زودتر از تخفیفات ویژه برخی از فروشگاه‌ها یا تورهای لحظه آخری با قیمت‌های بسیار مناسب مطلع می‌شوند. در جواب باید گفته شود که شماره این دوستان شما در خبرنامه‌های پیامکی فروشگاه‌ها، آژانس‌های مسافرتی و یا سایر مشاغلی که سرویس باشگاه مشتریان یا همان خبرنامه پیامکی خود را راه‌اندازی کرده‌اند، ثبت شده است. به این معنا که در این سرویس، کسب‌وکارها برای آن‌ دسته از مشتریانی که شماره خود را در اختیار آنان قرار داده‌اند پیشنهادات و تخفیفات ویژه را ارسال می‌کند و به همین راحتی آنان زودتر از شما از چنین مزایایی بهره‌مند می‌شوند. با توجه به آنچه که توضیح داده شد، اگر از صاحب کسب‌وکار یا مشاغلی هستید زودتر خبرنامه پیامکی خود را فعال کنید و اگر از افرادی هستید که تمایل به دریافت چنین پیامک‌های هیجان‌انگیزی هستید، شماره خود را در اختیار این مشاغل قرار دهید.

کندو - مزایای خبرنامه پیامکی

مزایای خبرنامه پیامکی

چگونه می‌توان خبرنامه پیامکی ایجاد کرد

پنل‌های ارسال پیامک انبوه، کاربردهای بسیار زیادی دارد که یکی از آن‌ها ایجاد دفترچه تلفن است. به منظور ایجاد و ساخت خبرنامه‌های پیامکی ابتدا وارد قسمت دفترچه تلفن پنل شده و شماره‌های آن دسته از مشتریانی را که برای دریافت پیامک‌های ویژه در پایگاه داده شما ثبت کرده‌اند را با نام خبرنامه پیامکی، باشگاه مشتریان و یا هر اسم دیگری یا هر تعدادی که می‌خواهید را ایجاد کنید. پس از ایجاد دفترچه تلفن در پنل وارد بخش امکانات پیشرفته و سپس منشی عضویت، شوید. در این قسمت، مخاطبان می‌توانند به هر یک از بخش‌هایی که قصد دریافت پیامک را دارد عضو شوند. برای انجام چنین کاری روی دکمه جدید کلیک کنید و در پنجره باز شده هر یک از گزینه‌ها را به دلخواه تنظیم کنید. در ادامه به معرفی گزینه‌ها خواهیم پرداخت:


عنوان: در این قسمت نام منشی مورد نظر را می‌توانید درج کنید.
دریافت از: شماره اختصاصی که مخاطب پیام خود را به آن ارسال خواهد کرد را انتخاب کنید.
ارسال از: در این قسمت شماره خط اختصاصی که قصد دارید از طریق آن پیامک برای مخاطب ارسال شود را انتخاب کنید.
کلمات کلیدی: در این قسمت کلمه و یا عددی که مخاطب با ارسال آن در پنل عضو می‌شود را انتخاب کنید.
متن پیام پاسخ دعوت: در صورتی که قصد دارید پس از عضویت مشتریان، پیامی برای آنان ارسال گردد، می‌توانید در این بخش متن پیام را بنویسید.
کلمه کلیدی لغو عضویت: با درج کلمه کلیدی برای لغو عضویت، مشتریان می‌توانند با ارسال آن عدد عضویت خود را به راحتی لغو کنند.
متن پاسخ لغو عضویت: همانند پیام عضویت، می‌توانید برای لغو عضویت نیز متنی برای مشتریان ارسال نمایید.
متن تکرار: چنانچه مخاطبی یک بار اقدام به عضویت کرده باشد و مجدد درخواست را رسال کند. می‌توانید پیامی مبنی بر ترکراری بودن درخواست او ارسال کنید.
وضعیت ذخیره نام: دارای دو گزینه «بله» و «خیر» است. در صورت تمایل به ذخیره شماره با نام دفترچه تلفن هستید، گزینه «ذخیره با نام» را انتخاب کنید، در این صورت مشتریان می‌توانند جهت عضویت پس از ارسال کلمه کلیدی نام خود را نیز در ادامه ارسال کنند.
خصوصیات بیشتر: این گزینه امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد تا مشخصات تکمیلی مثل کد ملی، نام پدر و … را نیز اضافه کنید.

نکته قابل توجه آنکه همیشه گزینه لغو عضویت، لغو درخواست و یا گزینه‌های این چنینی را برای مخاطبان خود ارسال کنید و به آنان این اطمینان خاطر را بدهید که هر زمان دوست داشتند می‌توانند به راحتی با ارسال کلمه کلیدی یا عددی، عضویت خود را لغو کنند.

چگونه می‌توان عضویت در خبرنامه پیامکی را افزایش داد

برخی از مشاغل و کسب‌وکارهایی که به صورت حضوری نیز با مشتریان خود در ارتباز هستند، شانس این را دارند که در مورد خبرنامه‌های پیامکی خود توضیح مختصری داده و آنان را تشویق به عضویت کنند. همچنین راه‌کار دیگری که می‌تواند موثر باشد، این است که از طریق روش‌های مختلف تبلیغاتی، مثل بیلبوردها و یا حتی شبکه‌های اجتماعی، از مشتریان بخواهند تا در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و عضویت، عدد یا کلمه کلیدی را به خطوط اختصاصی ارسال کنند.

راه‌اندازی خبرنامه پیامکی چه مزایایی دارد

مثل سایر مزایایی که پنل‌های پیامکی دارند، راه‌اندازی و ایجاد خبرنامه‌های پیامکی نیز دارای مزایایی هستند:
• نرخ باز بالای کردن پیامک توسط مشترکین
مقرون‌به‌صرفه بودن پنل پیامکی
• سازگار با انواع گوشی‌های تلفن همراه
• دسترسی راحت و سریع به طیف زیادی از مخاطبین هدف
• قابلیت ادغام با سایر روش‌های بازاریابی
• ارسال سریع و مطمئن

کندو-بعد از بازاریابی پیامکی، چشم ما به خبرنامه پیامکی روشن

خبرنامه پیامکی

کلام پایانی

کاربرد و قابلیت‌های پنل ارسال پیامک انبوه بسیار گسترده است. مشاغل و کسب‌وکارهای می‌توانند با شناخت دقیق و درست از این قابلیت‌ها و به کارگیری کمی خلاقیت و نوآوری مربوط به کسب‌وکار خود از آن‌ها به خوبی بهره ببرند. چراکه بازاریابی پیامکی روشی بسیار مقرون‌به‌صرفه، سریع و مطمئن است و راه‌اندازی و استفاده از آن بسیار ساده است به طوری که برای استفاده از آن احتیاجی به استخدام افراد متخصص نیست؛ از این رو برای مشاغل کوچک، خانگی و نوپا بسیار کاربردی است. در این مقاله یکی دیگر از کاربردهای بازاریابی پیامکی در قالب خبرنامه پیامکی توضیح داده شد و از آنجایی که ارسال چنین خبرنامه‌های پیامکی برای مشتریان که حاوی متون ویژه هستند، می‌تواند نرخ بازگشت سرمایه مطلوبی را به همراه داشته باشد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی