یکی از روش‌هایی که امروزه در صنعت تبلیغات و بازاریابی به کمک اس‌ام‌اس یا پیامک توجه بسیار زیادی را به خود اختصاص داده، پیامپ است. پیامپ روشی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا بازاریابی است که در آن فرستنده با در نظر گرفتن نقشه جغرافیایی مخاطب‌های خود را انتخاب می‌کند و پیامک‌های مورد نظر را ارسال می‌کند. استفاده از سرویس پیامپ باعث هدفمندی ارسال پیامک‌ها شده و در نتیجه شما می‌توانید مشتریان بالقوه خود را هدف قرار دهید.

 تعریف پیامپ

قبل از شروع به بررسی مزایا و ویژگی‌های این سرویس لازم است، یک تعریف کلی در مورد آن با شما به اشتراک بگذاریم. در سرویس پیامپ، پیامک‌ها بر اساس کدپستی افراد برای آن‌ها ارسال می‌شود که در آن منطقه جغرافیایی مشخص بوده و شما می‌توانید مخاطب‌های هدف خود را با در نظر گرفتن آدرس آن‌ها مشخص نمایید.

برخی از افراد که در حال راه اندازی ابزار ارسال پیامک از روی نقشه هستند، سوالی در ذهن آنها به وجود می‌ آید و آن، این است که پیامک‌های مورد نظر ما برای چه کسانی ارسال خواهند شد؟ سیستم مورد نظر برنامه‌ریزی شده تا پیامک‌های تبلیغاتی و بازاریابی را بر اساس آدرس گیرنده ارسال کند، در این صورت کدپستی فرد است که مخاطب‌های شما را مشخص می‌کند.

در حالت کلی ارسال پیامک بر اساس کد پستی افراد که در حین ثبت نام سیم کارت خود اعلام کرده‌اند ارسال می‌شود. به این ترتیب در صورتی که مخاطب شما سر کار یا در مسافرت باشد به راحتی می‌توانید پیامک‌های مورد نظر خود را برای او ارسال کنید؛ زیرا مهم نیست او در زمان ارسال پیامک در چه موقعیت جغرافیایی قرار گرفته باشد.

کندو - ارسال پیام از گوگل

نحوه ارسال پیامپ

همانطور که گفتیم تنها فاکتور مهم جهت استفاده از سرویس پیامپ موقعیت جغرافیایی مخاطب‌های شماست و به همین دلیل دو روش در سامانه‌های پیامکی جهت استفاده از این سرویس وجود دارد که در روش اول شما می‌توانید از نقشه گوگل استفاده کنید و در روش دوم از کدپستی مخاطب جهت ارسال پیامک استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در مورد هر یک به دست آورید.

ارسال پیامپ بر اساس کدپستی

در روش ارسال پیامک بر اساس کد پستی در نرم‌افزارهای ارسال پیامک در بخش‌های مختلف کد پستی مناطق و شهرهای مختلف قرار گرفته است که به راحتی با جستجوی منطقه مورد نظر خود می‌توانید کد پستی مورد نظر را انتخاب کرده و مخاطب‌های خود را هدف قرار دهید.

ارسال پیامپ بر اساس نقشه

یکی دیگر از قابلیت‌های پنل‌های پیامکی این است که به صورت پیش ‌فرض نقشه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند تا شما با مشخص کردن محدوده مورد نظر روی نقشه مخاطب‌های مورد نظر خود را هدف قرار دهید. این منطقه می‌تواند محدوده‌ای از یک شهر یا استان باشد که شما علاقه مند هستید پیامک‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود را برای آنها ارسال کنید.

مزایای سرویس پیامپ

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آن برای کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاه و با صرف هزینه کمتر به راحتی بتوانند به اهداف خود برسند. به کارگیری سرویس‌های مختلف در حوزه تبلیغات و بازاریابی هم، زمانی بهتر و مطلوب‌تر خواهد بود که همگام با تکنولوژی و پیشرفت باشد. با در نظر گرفتن این موضوع مزایای سرویس پیامپ را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این مزایا عبارتند از:

مشتریان محلی

با توجه به افزایش نرخ رفت و آمد مردم ترجیح می‌دهند تا خریدهای خود را از مراکز نزدیک خانه و محل کار خود انجام دهند، به همین دلیل در صورتی که شما برای معرفی و تبلیغات کسب و کار خود از سرویس‌های ارسال پیامک از روی نقشه استفاده کنید، می‌توانید مخاطب‌های اطراف خود را هدف قرار دهید.

این موضوع علاوه بر اینکه به افزایش مشتریان شما کمک می‌کند، باعث می‌شود تا با ایجاد تعامل مناسب در رابطه با مشتریان به برقراری روابط اجتماعی مناسب منجر شود که این عامل یکی از عوامل بسیار مهم در پیشرفت مشاغلی مانند رستوران، آرایشگاه، فروشگاه و باشگاه است که در این تجارت‌ها مردم ترجیح می‌دهند در ازای خدمات و محصولی که دریافت می‌کنند به برقراری روابط اجتماعی مطلوب هم بپردازند.

 وفاداری مشتریان

استفاده از سرویس ارسال پیامک بر اساس آدرس باعث می‌شود تا شما در منطقه درست و محدوده مشخص مشتریان دائمی خود را افزایش دهید. البته لازم است این موضوع را در نظر داشته باشید که جهت حفظ وفاداری مشتریان تنها تبلیغات و بازاریابی کافی نیست؛ بلکه لازم است محصولات و خدمات مناسبی را در اختیار آنها قرار دهید تا تجربه مناسبی در ذهن آنها به ثبت برسد. تحقیقات انجام شده در حوزه بازاریابی و تبلیغات نشان می‌دهد که هیچ موردی به جز وفاداری مشتریان به کسب و کار مورد نظر خود نمی تواند در پیشرفت آنها تاثیرگذار باشد. این موضوع را به یاد داشته باشید که مشتریان در صورت رضایتمندی از خدمات و محصولات شما می‌توانند به بازاریابی دهان به دهان هم بپردازند.

هزینه کم

همانطور که اطلاع دارید روش‌های مختلفی برای بازاریابی و تبلیغات وجود دارد که انتخاب روش کم‌هزینه و به صرفه برای تجارت‌های مختلف اهمیت بالایی دارد. مشخص کردن منطقه و محدوده مورد نظر به کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا هزینه کمتری در رابطه با ارسال پیامک بپردازند. به این ترتیب شما با هدفمند کردن تبلیغات و بازاریابی خود علاوه بر اینکه هزینه کمتری را صرف می‌کنید می‌توانید مشتریان بیشتری را هم به دست آورید.

سخن پایانی

پیامپ یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغات در سرویس‌های ارسال پیام کوتاه است. در این سرویس کسب و کارهای مختلف با در نظر گرفتن محدوده مورد نظر مخاطب‌های خود، پیامک تبلیغاتی و بازاریابی را برای آن‌ها ارسال می‌کنند. استفاده از این سرویس سبب می‌شود تا تجارت‌های مختلف با صرف کمترین هزینه و زمان، نتیجه مطلوبی را به دست آورند. به نظر شما استفاده از سرویس پیامپ برای کدام کسب و کارها مناسب خواهد بود؟

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی