“این قطعات دیگر پوسیده و نیاز به تعویض دارند”

وقتی جمله‌ی بالا را می‌شونیم نا خداگاه در دل می‌گوییم که ای وای حالا کالای اصل با قیمت مناسب از کجا بخرم؟ اصل در اطراف منزل یا محل کارم فروشگاه لوازم یدکی هست؟

“این همه قطعه وارد مغازه کرده‌ام، حال چگونه به موقع همه را بفروشم و سود کنم؟”

این جمله‌ی معروف هم همیشه از زبان فروشندگان لوازم یدکی شنیده می‌شود. در این مقاله قصد داریم به فروشندگان لوازیم یدکی کمک کنیم تا با بازاریابی پیامکی اجناس خود را بفروشند و همین طور به خریداران محترم کمک کنیم تا خیلی راحت کالاهای مورد نظر خود را به صورت اصل و با قیمت خوب خریداری کنند. با ما همراه باشید.

بهترین استراتژی برای بازاریابی فروش لوازم یدکی کدام است

کسب و کارهایی مانند فروش لوازم یدکی چه نمایندگی باشند و چه به صورت متفرقه، باید تبلیغات داشته باشند تا شناخته شوند. بهترین راه بازاریابی و تبلیغات برای این گونه مشاغل ارسال پیامک انبوه یا تبلیغات پیامکی است که در ادامه به صورت مفصل در مورد آن صحبت می‌کنیم. اما اجازه بدهید در ابتدا تعریف کوتاهی در مورد بازاریابی پیامکی داشته باشیم.

کندو - قدرت بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی

یک روش بسیار کارآمد در حوزه‌ی تبلیغات است؛ که از طریق آن مجموعه‌ها با کمترین هزینه ممکن، بیش‌ترین فروش و بازاریابی را خواهند داشت. در این نوع تبلیغات شما به راحتی می‌توانید با مشتریان قدیمی و بالقوه ارتباط خود را حفظ کنید و همچنین مشتریان جدید پیدا کنید. خریداران هم با مطالعه پیامک تبلیغاتی شما، در ذهنشان نقش می‎‌بندد که فروشگاه لوازم یدکی در نزدیکی آنها هست که در صورت نیاز سریع می‌توانند به آن مراجعه کنند.

مزایای ارسال تبلیغات پیامکی برای فروشگاه لوازم یدکی

بازاریابی پیامکی یا SMS Marketing در سالهای گذشته یکی از پرتکرارترین روش‌های بازاریابی محسوب می‌شود. از مزایای این تکنیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کندو - پنل پیامک برای لوازم یدکی

پنل پیامک برای لوازم یدکی

روش‌های طلایی برای موفقیت در کمپین بازاریابی پیامکی لوازم یدکی

 • استفاده از پیامپ

پیامپ یا ارسال پیامک از طریق نقشه گوگل یکی از روش‌های تخصصی است که این روزها در شهرهای بزرگ امکان استفاه از آن وجود دارد. با این سرویس شما قادر خواهید بود به تمامی افرادی که در حوزه‌ی جغرافیای مورد نظر شما حاضر هستند، پیامک ارسال کنید.

فقط کافیست در محلی که فروشگاه لوازم یدکی دارید از این روش استفاده کنید. در این صورت هم شما مشتریان محلی را پیدا خواهید کرد و هم افراد حاضر در آن محل با خبر می‌شوند که در نزدیکی آنها فروشگاه لوازم یدکی افتتاح شده است.

کندو - قدرت بازاریابی پیامکی

 • دیتابیس هوشمند

سامانه‌های پیامکی هوشمند دیتابیسی از بانک اطلاعات تماس افراد در اختیار شما قرار می‌دهند. این اطلاعات  باید بر حسب جنسیت، سن افراد، کد پستی، منطقه سکونت، شهرستان، شغل و … تفکیک شده باشد تا با انتخاب فیلترهای مربوطه بتوانید به صورت هوشمند جامعه هدف خود را انتخاب کنید.

 • نوشتن متن پیامکی جذاب

متن پیامکی شما باید طوری تنظیم شود تا مخاطب با خواندن آن جذب شود و سریع عکس العمل برای برقراری ارتباط را نشان دهد. چند فاکتور مهم در نگارش متن پیامکی:

 • در ذهن مخاطب سوال ایجاد کنید (لوازم یدکی خودرو رو از کجا بگیریم که اصل باشه؟)
 • نیاز مخاطب را هدف بگیرید (آیا خودرو شما نیاز به تعویض لوازم داره؟)
 • زبان خودمانی و صمیمی داشته باشید.
 • زیادی گویی نکنید
 • سعی کنید در 160 کارکتر نوشته خود را تمام کنید تا چند صفحه‌ای نشود.
کندو - ارسال پیامک برای لوازم یدکی

ارسال پیامک برای لوازم یدکی

 • ارائه کد تخفیف

تخفیف همیشه برای همه خوشحالی و به دنبال آن رضایت کامل از خرید را به همراه دارد. یادتان باشد که مشتری همیشه به دنبال تخفیف گرفتن از فروشنده است. فروشگاه لوازم یدکی‌ها می‌توانند به دو روش زیر اقدام به ارائه کد تخفیف نمایند:

 • کد تخفیف برای مشتریان خرید اولی

می‌توانند با ارسال کد تخفیف 10 تا 50 درصدی، تخفیف برای خرید اول در نظر بگیرید.حتی قادر خواهند بود کد تخفیف برای معرف هم تعریف کنید. به این صورت که هر یک از مشتریان قدیمی، مشتری جدیدی به فروشگاه معرفی کنند، هر دو عزیز کد تخفیف خواهند داشت.

کندو - افزایش فروش با پیامک

 • کد تخفیف برای مشتریان بالقوه

برای مشتریان قدیمی در مناسبت‌های مختلف، کد تخفیف در نظر بگیرید تا فروشگاه شما را فراموش نکنند. در واقع شما با ارسال کد تخفیف برای مشتریان قدیمی باعث می‌شوید که ارتباط فی مابین کماکان حفظ شود.

 • ارسال پیامک نظر سنجی

برای مشتریانی که به فروشگاه لوازم یدکی شما مراجعه و خرید می‌کنند، حتما پیامکی حاوی متن نظرسنجی ارسال کنید. اجازه بدهید مشتری با درمیان گذاشتن نظر خود، صمیمیت لازم را احساس کند.

 

سخن آخر

فروشگاه‌های لوازم یدکی هم همانند کسب و کارهای دیگر نیاز به تبلیغات دارند. بهتر است که روش تبلیغاتی را انتخاب کنند که هزینه کمتری برای آنها داشته باشد و دردسر طراحی تیزر و امور گرافیکی را هم نداشته باشد. در نتیجه بهترین نوع تبلیغ برای این دسته از کسب و کارها، ارسال پیامک تبلیغاتی می‌باشد. چرا که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را خواهد داشت.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی