چقدر از کلمات «متشکرم» یا «سپاسگزارم» در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنید؟ همه ما بارها به دلایل مختلفی از دیگران بابت کارهایی که انجام می‌دهند تشکر می‌کنیم. تشکر کردن شاید ساده‌ترین راه برای ایجاد احساس مهم بودن و خاص بودن به طرف مقابل باشد. درحقیقت، گفتن «از سفارش شما متشکرم» فقط نشانه حسن نیت نیست بلکه حداقل انتظاری است که مشتری از یک کسب و کار دارد.

اما پیامک های تشکر بعد از خرید مزایای زیادی برای کسب و کارهای امروزی دارد. تشکر کردن کمک زیادی به ایجاد یک تعامل قوی بین خریدار و کسب و کار می‌کند. پس اگر شما هم می‌خواهید از قدرت تشکر کردن به نفع کسب و کار خود استفاده کنید، ما در این بررسی انواع پیامک های تشکر بعد از خرید را به شما معرفی می‌کنیم.

پیام‌های تشکر بعد از خرید ممکن است به‌ عنوان پایانی برای سفارش تکمیل ‌شده به نظر برسند. با این حال، اگر نگاهی عمیق‌تر بیندازید، در واقع می‌تواند مشتریان را وادار کند تا بیش از هر زمان دیگری به برند شما وابسته شوند. اهمیت پیامک های تشکر بعد از خرید را می‌توان در سه مورد زیر دانست:

کندو - پیامک تشکر

1- وفاداری مشتری را بهبود می‌بخشد

پیام تشکر بعد از خرید باعث می‌شود مشتری به عنوان یک فرد احساس خاص بودن کند. این کار به بهبود وفاداری مشتریان کمک می‌کند و باعث می‌شود تا مشتری به یک طرفدار واقعی برای برند شما تبدیل شود. احساس ارزشمند کردن منجر به وفاداری می‌شود.

2- نشان می‌دهد که شرکتی مشتری محور هستید

مشتری مداری یک فرهنگ است و قدردانی فضیلت هر فرهنگ خوب است. ابراز قدردانی برای حمایت از کسب و کار و دادن فرصتی برای رشد، نشانه مطمئنی از مشتری مداری است. به همین دلیل است که برخی از مدیران عامل خود به تنهایی وظیفه نوشتن یادداشت‌های تشکر را به عهده می‌گیرند.

3- رضایت مشتری را به همراه دارد

یادداشت تشکر را می‌توان به روش‌های مختلفی غیر ابراز کرد. در واقع، پیام «از سفارش شما متشکرم» می‌تواند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات سفارش، نمایش محصولات مرتبط و کمک به مشتریان برای یافتن گزینه‌های دیگرستفاده شود. این کار به ارائه خدمات دیگر سازمان در حین تشکر کردن کمک می‌کند.

پیامک های تشکر بعد از خرید باعث میشه تا قند تو دل مخاطب آب بشه!

«متشکرم» فقط از دو کلمه تشکیل شده است اما راه‌های بی‌شماری برای بیان این کلمه وجود دارند. در دنیای دیجیتال، شما چندین کانال نیز دارید که از طریق آنها می‌توانید قدردانی خود را به مشتری ابراز بدارید. برای مثال، «پنل اس ام اس» مهمترین ابزار برای ارسال پیامک تشکر به مشتریان است. پیامک روشی ارزان، قابل دسترس و راحت است و هر مشتری که گوشی همراه داشته باشد، آن را دریافت می‌کند.

همچنین گفتن «از سفارش شما متشکرم» از طریق ایمیل می‌تواند سطحی از شخصی ‌سازی را فراهم می‌کند که باعث می‌شود مشتریان احساس ارزشمند بودن کنند. ایمیل همچنین به شما آزادی بیشتری می‌دهد تا تصاویر و انیمیشن‌های جذابی را در محتوی خود بگنجانید.

چت بات در وبسایت یا در رسانه‌های اجتماعی مانند تلگرام یا واتساپ می‌تواند برای به اشتراک گذاشتن پیام تشکر استفاده شود. چت بات‌ها ارتباطات بلادرنگ (در زمان واقعی) را فراهم می‌کنند. آنها پس از دریافت سفارش به سرعت یک پیام تشکر ارسال خواهند کرد. روش دیگر می‌تواند استفاده از کارت‌های تشکر فیزیکی باشد. در داخل بسته بندی محصول یک کارت تشکر قرار دهید تا مشتری خود را سورپرایز کنید.

کندو - تشکر از مشتری با ارسال پیامک

تشکر از مشتری با ارسال پیامک

ساختار پیامک های تشکر بعد از خرید خیلی مهمه

یک پیام تشکر خوب از اجزای خاصی تشکیل شده است. شاید شما آنها را به صراحت تشخیص ندهید اما این اجزا بخشی از پیام تشکر برای سفارش هستند که آنها را برای مشتریان جذاب می‌کنند. در ادامه به ساختار اصلی یک پیامک تشکر بعد از خرید اشاره می‌کنیم:

1- اصالت پیام

تشخیص یک پیام تشکر الکی خیلی ساده است! متن «از سفارش شما متشکرم» هیچگونه اصالت و احساسی ندارد. یک پیام سپاسگزاری عالی، گرم، شادی بخش و واقعی را بنویسید. احساسات و تفکر کاربر را نشانه بگیرید.

2- اطلاع رسانی

بیشتر پیام‌های تشکر نشان ‌دهنده قدردانی از کسب‌ و کار و درآمدی است که به دست می‌آورید. با این حال، شما می‌توانید از پیام تشکر برای برقراری ارتباط با سایر موضوعات استفاده کنید. به مانند موارد زیر:

 • از شما برای حمایت از سرمایه گذاری جدید ما سپاسگزاریم.
 • از شما برای دوستدار محیط زیست شدن سپاسگزاریم.
 • از شما برای حمایت از کسب و کار زنان خانگی سپاسگزاریم.
 • از اینکه کسب و کار دخترانه ما را انتخاب کردید متشکریم.

برای جالب‌تر کردن پیام تشکر، به کسب و کار خود نگاه کنید و ببینید چه چیزی در آن منحصر به فرد است. از پیام تشکر برای برجسته کردن خصوصیات برند خود استفاده کنید. این موضوع به پیام شما ارزش افزوده می‌دهد و رابطه‌ای که مشتری با خود دارید را عمیق‌تر می‌کند.

3- تاثیرگذاری

پیام تشکر باید به وضوح نشان دهد که سفارش مشتری یکی از صدها یا هزاران مورد معمول نیست بلکه یک سفارش خاص است که برای تجارت تفاوت ایجاد می‌کند. شما می‌توانید جزئیاتی مانند این که سفارش شما باعث ایجاد اشتغال برای XX فرد، کاشت XX درخت، کمک XX به اهداف اجتماعی و غیره شده است را وارد پیام خود کنید.

4- صدا و لحن

تشکر کردن تبادل یک به یک است که باید به صورت خصوصی نوشته شود. لحن و صدای متن تشکر باید مانند یک گفتگو دو نفره معمولی با یک دوست باشد. برای مثال، بنویسید: «الناز عزیز! خوشحالیم تو رو در باشگاه مشتریان خود به عنوان یک عضو دوست داشتنی داریم.»

کندو- بازاریابی پیامکی شفاف

چند نمونه از پیامک های تشکر بعد از خرید که کسب و کار شما را متحول می‌کنه

در ادامه به چندین پیام تشکر برای بعد از خرید که لبخند بر روی صورت مشتریانتان می‌آورد، اشاره می‌کنیم:

 • از اینکه از ما خرید کردید متشکریم. امیدوارم تجربه خوبی داشته‌اید!
 • شما اکنون بخشی از اهداف آینده ما هستید زیرا رضایت شما موفقیت ما را می‌سازند.
 • (نام) عزیز، از اینکه ما را انتخاب کردید بسیار سپاسگزاریم.
 • متشکرم (نام)، تجربه خرید خوبی داشتید؟
 • (نام) عزیز، مشتریانی مثل شما هستند که باعث دلگرمی ما می‌شوند،. متشکرم!
 • شما عالی هستید! از شما برای حمایت از کسب و کار کوچک مانند ما سپاسگزاریم!
 • از اولین سفارش شما متشکریم. دفعه بعد که از ما خرید کردید، ما هدیه خاصی برای شما داریم.
 • (نام) عزیز، فقط می‌خواهم از شما تشکر کنیم که ما را انتخاب کردید.
 • اخیراً کالایی از ما خریده‌اید. یک دنیا ممنون (نام) عزیز!
 • امیدواریم (محصول) جدید خود را دوست داشته باشید. نظراتان را با ما در میان بگذارید.

کلام آخر

تشکر از یک شخص برای اکثر ماها آسان است. با این حال، به‌عنوان یک کسب ‌و کار باید برای ایجاد یک پیام تشکر خوب تلاش بیشتری کنید تا مشتریان شما احساس قدردانی و ارزشمند بودن کنند. پیامک های تشکر بعد از خرید به مشتریان شما این تصور را می‌دهد که آنها برای شما مهم هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی