همانطور که برای همه‌ی ما روشن است رسانه‌های اجتماعی زندگی شخصی و کاری ما را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند و به جزء جدایی ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده‌اند. امروزه هر کسب و کاری علاوه بر فروش‌هایی که به صورت حضوری انجام می‌دهد با راه اندازی انواع شبکه‌های اجتماعی با نام و برند خود به فروش آنلاین نیز مشغول است. نکته مهم این جاست که چگونه مشتریانمان را از وجود سایت و رسانه‌های اجتماعی فروشگاه خود مطلع کنیم تا تعداد بازدیدها و فروشمان از طریق سایت و این شبکه‌ها نیز بالا باشد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا با سریع ترین روش اطلاع رسانی آشنا شوید.

کندو - تاثیر بازاریابی پیامکی بر رسانه های اجتماعی

تاثیر بازاریابی پیامکی بر رسانه های اجتماعی

بازاریابی پیامکی همیشه راه گشاست

یافتن یک راه حل بازاریابی از طریق تلفن همراه که بتواند به طور یکپارچه با رسانه‌های اجتماعی ادغام شود به معنای گسترش قابل توجه توانایی شما در کسب و کارتان است. شما با استفاده از بازاریابی پیامکی می‌توانید مشتریان وفادار خود را بدون هیچ زحمتی برای خرید یا ارتباط با دیگر شبکه‌هایی که در آن فعالیت دارید دعوت کنید.

چرا بازاریابی پیامکی در تبلیغ شبکه‌های اجتماعی موثر است

ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به چند دلیل یکی از مفیدترین کانال‌های بازاریابی است که در اختیار شماست:

  • فراگیر بودن تلفن‌های هوشمند

طبق آمار به دست آمده 81 % از افراد صاحب تلفن همراه هوشمند هستند، پیامک یک راه‌کار عالی جهت دسترسی مستقیم به مشتریان است. همچنین شما می‌توانید با درج و قرار دادن لینک شبکه‌های اجتماعی خود در متن پیامک، تعامل مخاطبان خود را با تجارت خود را افزایش دهید و روز به روز بازدید و فروش بیشتری داشته باشید.

  • بازاریابی ایمیلی را تکمیل می‌کند

از آن‌جایی که بازاریابی پیامکی و ایمیلی بسیار شبیه به هم هستند، اما بهترین کارایی و بهترین بازخورد را در فروش، زمانی دارند که در کنار یکدیگر استفاده شوند. همانطور که پیش‌تر ذکر شد، از پیامک برای ارسال اعلان‌های فوری می‌توانید استفاده کنید، برای مثال می‌توانید حراجی‌ها و فروش‌های ویژه را خیلی راحت به مشتریان اطلاع دهید و با درج لینک محصولاتی که تخفیف خورده‌اند کار را برای مشتریان ساده‌تر کنید.

  • نرخ تعامل بالایی دارد

نرخ تعامل پیامک در مقابل با ایمیل غیر قابل مقایسه است، به طوری که 90٪ پیامک ها در عرض 3 دقیقه پس از دریافت آنها خوانده می‌شوند. این امرباعث می‌شود پیامک در ارائه اطلاعات حیاتی با نرخ موفقیت بالا بسیار مفید باشد.

کندو - بازاریابی پیامکی در کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی پیامکی در کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی

مزایای منحصربه‌فرد خدمات بازاریابی پیامکی در کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی

اگر قصد دارید قدمی برای رشد کسب و کار خود بردارید استفاده از بازاریابی پیامیک کمک بزرگی به شما خواهد کرد، چرا که با استفاده از بازاریابی پیامکی شما فقط کسب و کار و شبکه‌ی اجتماعی خود را تبلیغ نمی‌کنید بلکه قادرید با بررسی نرخ بازدید برند خود را با سایر رقبا مقایسه کنید. در ادامه با مهم‌ترین مزیت‌های بازاریابی پیامکی آشنا خواهیم شد.

دریافت پیامک پیگیری خرید

یکی از امکانات ویژه‌ای که می‌توانید با استفاده از پنل‌های پیامکی از آن بهره ببرید، ارسال پیامک تشکر از خرید مشتریان بعد از اتمام خرید ایشان است. اکثر افراد به دلیل مشغله‌های ذهنی لیست خریدهایی که کرده‌اند و مبالغ پرداخت شده را فراموش می‌کنند. این افراد معمولاً در پایان ماه نمی‌دانند بابت چه چیزی هزینه پرداخته‌اند.

دریافت پیامک خرید اگر همراه با هزینه پرداخت شده باشد، از این جهت برای مشتریان مفید و کاربردی است. اکثر مراکز خرید محصول و خدمات به این امر آگاه بوده و برای مشتریان خود پیامک تشکر از خرید ارسال می‌کنند. شما به عنوان مشتری تمایل به خرید از کدام فروشگاه را دارید؟ فروشگاهی که برای مشتریان پیامک تشکر خرید ارسال می‌کند یا خیر؟

دسترسی به اخبار بیزینس و کسب‌وکارها

با استفاده از پنل‌های اس ام اس می‌توانید اخبار مهم کسب و کار خود را به صورت مفید و خلاصه به دست مشتریان برسانید. به عنوان مثال شما می‌توانید کدهای تخفیف پیامکی، فروش‌های ویژه، قیمت محصولات، حراج‌های آخر فصل و … را در سریع‌ترین زمان به مشتریان اطلاع دهید.

زمانی که فروشگاه‌ها اخبار بیزینس خود را برای مشتریان ارسال می‌کنند، مشتریان می‌توانند در کسری از ثانیه اطلاعات مفیدی به دست آورده و می‌توانند برای خرید اقدام کنند.

تیترهای خبری برای مشتریان جذاب و مفید بوده و همواره از آن‌ها استقبال می‌کنند. اگر کسب‌وکار خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، پیامک مارکتینگ در راستای اطلاع‌رسانی اخبار، گزینه مشتری‌پسندی است.

قابلیت شرکت در مسابقه‌ها

شرکت در مسابقات می‌تواند یکی از آیتم‌های جذاب برای مشتریان شما باشد. مشارکت در این مسابقات برای مشتریان بسیار خوشایند است هر چند هدیه آن بسیار کوچک باشد. از طرفی یکی از مهم‌ترین مزایای خدمات بازاریابی پیامکی برای مشتریان امکان برنده شدن در این مسابقات است. اینکه به واسطه یک بار خرید، شانس برنده شدن در مسابقه پیامکی را داشته باشید، برای افراد زیادی فرح‌بخش و دلچسب است.

مشتریان می‌توانند برای افزایش شانس خود خرید بیشتری از کسب و کار شما داشته باشند.

مشارکت در نظرسنجی‌های مردمی

از دیگر مزیت‌های مفید خدمات بازاریابی پیامکی برای مشتریان امکان مشارکت در نظرسنجی‌ها است. شما می‌توانید این امکان را برای مشتریان خود فراهم کنید تا به راحتی بتوانند نظرات و انتقادات خود را به گوش شما برسانند. این مزیت برای کسب و کار شما بسیار مفید بوده و می‌تواند به پیشرفت کسب و کارتان کمک کند.

مقرون به صرفه بودن

در هر کسب‌وکاری، بودجه مشخصی برای تبلیغات در نظر گرفته می‌شود که حوزه تبلیغات نیز باید مشخص باشد، به طور مثال هزینه‌های تبلیغات رادیو و تلویزیونی، چاپ تراکت، نصب بیلبورد و بنر و … در کنار تمامی این موارد، بازاریابی پیامکی بسیار مقرون‌به صرفه‌تر از سایر موارد فوق بوده و همه کسب‌وکارها به خصوص مشاغل کوچک و نوپا بسیار مقرون‌به صرفه است. لازم به ذکر است که در برخی شرکت‌ها هر ساله میزان اختصاصی بودجه برای تبلیغات مخصوص از نوع پیامکی رو به افزایش است.

قابلیت مقایسه برندها و رقباء

معمولاً افراد برای کوچیک‌ترین خریدهایی که دارند، هوشمندانه عمل کرده و شرایط مختلف را می‌سنجند. پیامک‌های تبلیغاتی که مراکز مختلف برای مشتریان ارسال می‌کنند، این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که شرایط فروش سایر فروشگاه‌ها با یکدیگر مقایسه کرده و خرید عاقلانه‌ای داشته باشند.

از طرفی پیامک‌های بازاریابی و تبلیغات می‌توانند در زمینه معرفی برند نیز برای مشتریان مفید بوده و اطلاعات کاربردی را در اختیارشان بگذارند.

جمع‌بندی 

در این مطلب شما را با مزایای تبلیغات پیامکی و تاثیر آن روی رسانه‌های اجتماعیتان آشنا کنیم. حال با توجه به مزایای خدمات پیامکی برای مشتریان، به خوبی می‌دانید که اس ام اس مارکتینگ تنها برای صاحبان کسب‌وکارها منافعی را در بر نداشته و برای مشتریان و دریافت‌کنندگان پیامک تبلیغاتی نیز مفید و کاربردی است. حال به نظر شما پیامک مارکتینگ چه مزیت‌های سودمند و مفید دیگری برای مشتریان دارد؟

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی