ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به صورت تکی غیرممکن است. معمولاً افراد برای ارسال پیامک انبوه به مشتریان خود از قابلیت‌های منحصربه‌فردی که پنل‌های پیامکی در زمینۀ ارسال پیامک خودکار دارند، استفاده می‌کنند. اگر به تازگی شروع به فعالیت sms  مارکتینگ و بازاریابی پیامکی کرده‌اید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مطالب همراه سایت کندو باشید.

نحوۀ ارسال پیامک خودکار

قبل از اینکه به ارسال پیامک انبوه و خودکار بپردازیم بهتر است که در یک زیرمجموعه کوچکتر این مسئله را بررسی کنیم. حتماً تاکنون با قابلیت ارسال پیامک خودکار گوشی موبایل خود آشنا شده‌اید. فرقی نمی‌کند که گوشی شما هوشمند است یا غیر هوشمند.

اکثر گوشی‌های موبایل دارای چندین پیامک پیش‌فرض هستند که شما می‌توانید در شرایط خاص آن‌ها را برای مخاطبین خود ارسال کنید. محتوای این پیامک‌ها عباراتی مشابه «لطفاً بعداً تماس بگیرید.» و … است. شما با انتخاب یک گزینه در کسری از ثانیه بدون اینکه زحمت تایپ پیام را بکشید، آن را برای مخاطب ارسال می‌کنید.

جالب است بدانید که ارسال پیامک خودکار نیز از جهاتی شبیه به این روش ارسال پیامک است، با این تفاوت که ماجرای ارسال پیامک و تعداد دریافت‌کنندگان اس‌ام‌اس متفاوت است.

پنل‌های ارسال پیامک انبوه در اکثر مواقع به واسطه نرم افزارهای تحت وب مدیریت می‌شوند و حتی با گوشی‌های هوشمند نیز قابلیت کنترل و بررسی ارسال پیامک خودکار دارند. کاربری این قبیل از پنل‌ها بسیار آسان است و اگر تجربۀ استفاده از آن را نداشته باشید، هیچ جای نگرانی نیست. اغلب موسسه‌های ارائه دهند پنل پیامک انبوه دارای پشتیبانی خدمات بوده و از این طریق قادر به دریافت راهنمایی و مشورت هستید.

کندو- تنظیمات ارسال پیامک خودکار

تنظیمات ارسال پیامک خودکار

مزایای ارسال پیامک خودکار

ارسال پیامک خودکار به صورت انبوه دارای مزایای متعددی است. موارد زیر بخشی از مهمترین مزیت‌ها محسوب می‌شوند:

فرصت را غنیمت شمارید

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به صورت تک‌به‌تک امکان‌پذیر نیست. به فرض اگر تعداد افرادی که می‌خواهید برای آن‌ها پیامک ارسال کنید نسبتاً محدود مثلاً 100 نفر باشند، نگارش پیامک برای آن‌ها نیز زمان بر است. در نتیجه پنل‌های ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی کمک بسزایی به بیزینس‌ها کرده و تنها با یک بار نگارش پیام و وارد کردن شماره مخاطبین می‌توانید پیامک خودکار ارسال کنید.

قابلیت تفکیک مخاطبین

ارسال پیامک خودکار قابلیت ویژه تفکیک مخاطب دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید مخاطب‌های خود را با توجه به منطقه سکونت، گروه‌های سنی، اصناف شغلی و سایر موارد دیگر دسته‌بندی کرده و سپس ارسال پیامک انبوه خودکار داشته باشید.

همزمانی ارسال پیامک خودکار در بهترین زمان

حتماً می‌دانید که زمان کلید طلایی در ارسال پیامک خودکار و انبوه است. زمانی که پیامک‌های تبلیغاتی به صورت خودکار ارسال می‌شوند هیچ وقفه‌ای در ارسال نبوده و همه مشتریان در یک ساعت مشخص پیامک بازاریابی دریافت می‌کنند.

قابلیت تنظیمات ارسال پیامک خودکار

اگر تمایل دارید که به محض ورود مخاطب به وب‌سایت کسب‌وکارتان برای مخاطب پیامک خوش آمدگویی ارسال کنید. یا اگر دلتان می‌خواهد بعد از هر خرید از مشتری تشکر کنید، باید بگوییم که پنل‌های پیامک انبوه قابلیت تنظیم ارسال پیامک در شرایط خاص را دارند. کافی است که تنظیمات مربوط به آن را فعال کرده و با مشتریان خود تعامل صمیمانه‌ای داشته باشید.

کندو- ارسال پیامک تبلیغاتی

ارسال پیامک تبلیغاتی

نکات مهم برای ارسال پیامک خودکار

اگر تصمیم شما برای ارسال پیامک انبوه جدی است. توصیه می‌کنیم که به موارد زیر نهایت دقت را داشته باشید.

پنل ارسال پیامک مناسب

قبل از هر اقدامی بهتر است که پنل پیامک خودکار معتبر خریداری کنید. یک پنل مناسب باید کاربری آسانی داشته باشد و افراد قادر به ارسال پیامک خودکار با آن باشند.

نحوۀ کار با پنل پیامک خودکار را بیاموزید.

همانطور که اشاره کردیم کار با پنل‌های ارسال پیامک کوتاه چندان دشوار نیست، اما قبل از شروع به بازاریابی پیامکی بهتر است که تمامی اصول و جزییات آن را یاد گرفته و بررسی کنید.

 پیامک خودکار حرفه‌ای ارسال کنید.

هدف از ارسال پیامک خودکار رشد و ترقی در زمینه مشاغل و بازاریابی است. ارسال پیامک خودکار بدون استراتژی و برنامه‌ریزی روش نادرستی است. در نتیجه باید پیامک حرفه‌ای ارسال کنید. موارد زیر فاکتورهایی هستند که به شما در راستای ارسال پیامک حرفه‌ای و مفید کمک می‌کنند:

چک لیستی از اهداف خود تهیه کنید.

پیامک‌های انبوه تبلیغاتی انواع مختلفی دارند، مثلاً برخی تنها جنبۀ تبلیغ داشته و برخی برای نظرسنجی یا اطلاع‌رسانی ارسال می‌شوند. حتماً در چک لیست اهداف مشخص کنید که چرا پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنید.

شناخت مخاطب و نیازهایش

ارسال پیامک خودکار باید هم‌سو با نیازهای مخاطب باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم با توجه به خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهد، مشتریان خود را شناسایی کرده و بر نیاز آن‌ها تمرکز کنید.

دسته‌بندی مخاطب

تفکیک مخاطب در دستیابی به اهداف کسب‌وکارها کمک بسزایی می‌کند. شما می‌توانید مشتریان را با توجه به تعداد خریدی که از شما دارند، موقعیت اجتماعی، منطقه مسکونی و … تقسیم‌بندی کرده و برایشان ارسال پیامک خودکار داشته باشید.

نگارش پیامک حرفه‌ای و درجه یک

محتوای پیامک انبوه است که مخاطب را ترغیب به مطالعه پیامک و خرید کالا و خدمات می‌کند. در نتیجه باید نگارش مطلب به بهترین شیوه ممکن انجام شود.

از همراهی شما عزیزان تا پایان این مطلب بسیار خرسندیم. در این مقاله از سایت کندو دربارۀ نحوۀ ارسال پیامک خودکار و مزایای استفاده از این روش تبلیغاتی گفتیم. پیشنهاد شما برای توسعه تبلیغات پیامکی چیست؟ اگر تجربه ارسال پیامک خودکار دارید، حتما در قسمت نظرات برای ما و سایر مخاطبین سایت کندو بنویسید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی