ارسال و دریافت پیامک به بخش مهمی از زندگی همه افراد تبدیل شده است و در واقع می‌توان گفت حجم زیادی از اعلانات، هشدارها و یادآوری‌های مهم نیز از طریق پیامک انجام می‌شود. مخاطبان نیز از دریافت چنین پیامک‌هایی استقبال می‌کنند، حتی اگر بین شرکت و سازمانی که برایشان پیامک یادآوری ارسال می‌کند و آن‌هایی که ارسال نمی‌کنند تمایز قائل می‌شوند چرا که عادت کرده‌اند برخی از خدمات ضروری خود را با ارسال و دریافت چند پیامک دریافت کنند. به همین دلیل استراتژی‌های متفاوتی برای ارسال پیامک به مخاطبان وجود دارد، برخی از خطوط اختصاصی استفاده می‌کنند، بعضی دیگر سعی می‌کنند از طریق خطوط خدماتی، پیامک‌ها را با نام تجاری خود ارسال کنند و یک‌سری هم ترجیح می‌دهند پیامکی را ارسال کنند که حتی مخاطب شماره آن‌ها را هم نبیند. در این مقاله قصد داریم به چگونگی و همچنین چرایی ارسال پیامک بدون افتادن شماره بپردازیم.

استفاده از پنل‌های ارسال پیامک انبوه تنها ابزاری است که مشاغل و کسب‌وکارها به آن احتیاج دارند و فرقی هم ندارن که صاحب چه نوعی از کسب‌وکار هستید یا آنکه بردنتان چقدر بزرگ و شناخته شده است، مهم این است که هر استراتژی دارید شما را به هدف اصلی(جذب مخاطب، بازگشت نرخ سرمایه و…)برساند. از طرف دیگر انعطاف‌پذیر بودن بازاریابی پیامکی این امکان را در اختیار مدیران و صاحبان کمپانی‌ها و شرکت‌ها قرار می‌دهد تا به هر نحوی که دوست دارند با مخاطبان خود در ارتباط باشند. برخی تمایل دارند از خطوط خدماتی و سرشماره‌های: 021، 026، 1000، 2000، 3000 و5000 استفاده کنند، بعضی دیگر با استفاده از خطوط خدماتی سعی دارند پیامک با نام تجاری خود ارسال کنند و شاید برخی خواهان ارسال پیامک‌های انبوه بدون افتادن شمارشان هستند.
برای ارسال پیامک‌های انبوه برای مخاطبان خود، می‌توانید از پنل‌های ارسال اس ام اس استفاده کنید، برای این منظور ابتدا باید شرکت ارائه دهنده سامانه پیامک خود را را با توجه به تعرفه‌های مورد نظر و بودجه خود انتخاب کرده و سپس مدارک حقیقی یاحقوقی خود را برای آنان ارسال و پس از تایید احراز هویت پنل، فعال می‌شود. پس از طی کردن این مراحل مجدد می‌توانید جهت فعال‌سازی امکان ارسال پیامک بدون افتادن شماره اقدام کرده و خدمات خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که نحوه ارسال چنین پیامک‌هایی درست همانند ارسال اس ام اس انبوه در پنل است.

اتخاذ استراتژی ارسال پیامک، بدون افتادن شماره با استفاده از ایمیل

دلایل متفاوتی وجود دارد که شاید برخی از مخاطبان برای ارسال چند پیام بخواهند از روشی استفاده کنند که شماره آن‌ها در هنگام ارسال پیامک نمایش داده نشود. به این منظور می‌توانند از طریق اکانت ایمیلی که روی گوشی و کامپیوتر شخصی خود دارند استفاده کنند. برای ارسال چنین پیام‌هایی توجه داشتن به یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن نکته داشتن قابلیت Email gateway بوده که هم ارسال کننده و هم دریافت کننده باید به آن دسترسی داشته باشند. اگر هر دو مخاطب این قابلت دسترسی به آن را دارند، باید در قسمت تنظیمات یا همان setting گزینه Email gateway را یافته شماره مخاطبین خود را انتخاب و ذخیره کنند، سپس برای ارسال پیامک باید آدرس ایمیل و پسورد خود را در این مرحله وارد کنید، حالا به جای شماره موبایل، آدرس ایمیل برای مخاطبان مورد نظر خود ارسال می‌شود.
لازم به ذکر است یک‌سری سایت نیز برای ارسال پیامک بدون افتادن شماره وجود دارد که هنوز در خصوص کاربرد آن در ایران و چگونگی هزینه آن اطلاعات دقیقی در دست نیست.

دلایل ارسال پیامک بدون افتادن شماره چیست؟

شاید نکته‌ای که ذهن مخاطبان را به خود در خصوص ارسال پیامک بدون افتادن شماره جلب کند این باشد که ارسال کننده قصد مزاحمت دارد، اما از آنجایی که ارسال اس ام اس بی‌نام هم از طریق پنل ارسال می‌شود بازهم قابلیت ردیابی دارد. ارسال پیامک بی‌نام می‌تواند بخشی از یک کمپین بازاریابی تبلیغاتی باشد که ارسال کننده فقط قصد دارد کمی مخاب خود را کنجکاو کرده و سپس برند، محصول یا خدمات خود را معرفی کند. لازم به ذکر است که شاید ارسال تعداد محدودی پیامک بتواند مخاطبان را مشتاق کند اما تعداد بشتر موجا آزار و اذیت مشترکین می‌گردد و احتمال دارد نتیجه معکوسی را به همراه داشته باشد.

;kn,-اتخاذ استراتژی ارسال پیامک، بدون افتادن شماره با استفاده از پنل اس ام اس

ارسال پیامک، بدون افتادن شماره با استفاده از پنل


پنل اس ام اس چیست؟

پنل ارسال اس ام اس در واقع یک نرم‌افزار است که در فضای اینترنت برای صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها این امکان را فراهم می‌کند تا مشتریان خود را مدیریت و برای آنان پیامک انبوه ارسال کنند. این پنل‌های قابلیت‌ها و امکانات فراوانی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، مثل:
• امکان دسترسی به مخاطبان دسته‌بندی شده (جنسیت، سن، شغل و …)
• امکان ارسال پیامک از طریق کد پستی
• امکان تنظیم پاسخگوی خودکار
تعرفه‌های مناسب و مقرون‌به‌صرفه
• عدم نیاز به استخدام افراد متخصص
• قابلیت شخصی سازی پنل با توجه به نیاز کسب‌وکارها
• امکان استفاده در گوشی، لپ‌تاپ، تبلت و …

شماره اختصاصی چیست؟

از شماره‌های اختصاصی، به منظور ارسال پیامک‌های انبوه استفاده می‌شود. سرشماره‌های آن شامل: 1000، 2000، 3000، 5000، 026 و 021بوده که هر کدام از آن‌ها به یک اپراتور خاص اختصاص دارند. داشتن شماره اختصاصی باعث می‌شود مخاطبان کسب‌وکار، برند و کمپانی شما را با یک شماره اختصاصی شناخته و بیشتر اعتماد کنند.

خطوط خدماتی چیست؟

خطوط خدماتی، برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صاحبان مشاغلی و کسب‌وکارهایی کاربرد دارد که قصد دارند در جهت ارائه خدمات، تبلیغات و بازاریابی با مشتریان خود در ارتباط باشند. این پیامک‌های تبلیغاتی برای مشتریانی ارسال خواهد شد که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود نکرده باشند. صاحبان مشاغل، جهت فعال‌سازی خطوط خدماتی، باید مدارک حقیقی و حقوقی مربوط به خود یا کسب‌وکارشان را در اختیار اپراتور‌های فعال قرار داده تا بتوانند از این خدمات استفاده کنند. استفاده از خط‌های خدماتی برای سازمان‌ها و مراکز دولتی تنها جهت اطلاع ‌رسانی بوده و ارسال پیام‌های تبلیغاتی از سوی آن‌ها تخلف محسوب می‌شود.خطوط خدماتی شامل: خط خدماتی اختصاصی و خط خدماتی اشتراکی می‌شود.

خطوط خدماتی اختصاصی: این خطوط به افراد حقیقی واگذار نمی‌شود و فقط به افراد حقوقی(دولتی-سازمان‌ها) و شرکت‌های ثبت شده اختصاص میابد.
خطوط خدماتی اشتراکی: این خطوط برای مشاغلی است که شرکت ثبت شده‌ای نداشته و فقط جهت ارتباط با مشتری‌ و اطلاع‌رسانی‌ها و اعلانات از آن استفاده می‌کنند. مزایای خطوط خدماتی اشتراکی این است که برای افرادی که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند نیز قابل ارسال است؛ اما ابتدا متن پیام برای کارشناسان خطوط ارسال می‌گردد، اگر مغایر با قوانین نبود برای مشترکین ارسال می‌گردد.


نکته قابل توجه آنکه در صورت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی چه در خطوط خدماتی اختصاصی و چه در خطوط خدماتی اشتراکی، خلاف محسوب شده و خط مسدود می‌گردد. همچنین زمان تقریبی برای فعال سازی این خطوط معمولا پس از تکمیل کردن مدارک بین 2 تا 6 ماه طول می‌کشد.

کندو - اتخاذ استراتژی ارسال پیامک، بدون افتادن شماره با استفاده از پنل اس ام اس

استراتژی ارسال پیامک بدون نام


کلام پایانی

قابلیت‌های پنل‌های ارسال پیامک انبوه آن‌قدر زیاد و متنوع هستند که به کاربران اجزا می‌دهند برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی خود خلاقانه عمل کنند، این خلاقیت‌ها شامل، استفاده از خطوط خدماتی با شماره‌های رند، نام تجاری و یا حتی بی‌نام. البته این تنها بخشی از خدمات پنل و سامانه‌های پیامکی است، امکان اضافه کردن منشی خودکار و یا ماژول‌ها نیز از دیگر امکانات پنل است. از آنجایی که استفاده از پنل‌ها آسان است نیازی هم به استخدام افراد متخصص نیست، پس اگر کاربران کمی خلاقانه و هوشمندانه عمل کنند، مخاطبان متوجه این تمایز ومی‌شوند که موجب بازگشت نرخ سرمایه و جذب مخاطبان بیشتر می‌شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی