برخی از مجموعه‌های تجاری و یا حتی بعضی از افراد برای بیزینس خود نیازمند به ارسال پیامک به خارج از کشور هستند. در واقع پیامک بین المللی بهترین راه برای ایجاد ارتباط با کمپانی‌های خارج از کشور می‌باشد. شاید با خود بگویید که از طریق پیام رسان های دیگر مانند واتساپ یا تلگرام هم می‌توان ارتباط بر قرار کرد؛ چه نیازی به پیامک بین المللی داریم؟ اجازه بدهید پاسخ این پرسش را در مقاله امروز مفصل برایتان شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

چرا از پیامک بین المللی استفاده کنیم؟

ارسال پیامک به خارج از کشور به چند دلیل بسیار پر طرفدار می‌باشد:

 • عدم نیاز به اینترنت
 • ایجاد اعتماد و اطمینان برای مخاطبان
 • مقرون به صرفه بودن
 • پیامک بین المللی نسبت به ایمیل و حتی توییتر بیشتر بازدید دارد.
 • استفاده از شماره‌های اختصاصی و رند
 • ارسال آسان
 • و …
چرا از پیامک بین المللی استفاده کنیم؟

علت استفاده از پیامک بین المللی

قوانین ارسال پیامک به خارج از کشور

جالب است بدانید که ارسال قوانین به خارج از کشور قوانینی دارد که برای هر کشور و یا ایالت متفاوت است. در این قسمت می‌خواهیم مروری بر برخی قوانین داشته باشیم:

 • ایالت متحده

در ایالت متحده سه ارگان زیر بر پیامکها نظارت دارند:

انجمن سامانه ارتباطات سیار (CTIA)

کمیسیون ارتباط فدرال (FCC)

انجمن بازاریابی موبایل (MMA)

شاید باورتان نشود! اما در ایالت متحده قانون حمایت از کاربران تلفن (TCPA) وجود دارد. بدان معنا که شما باید توافقنامه کتبی از مخاطبان خود برای ارسال پیامک داشته باشید.

در ضمن قوانین دیگری مانند شفاف بودن هویت ارسال کننده پیام و محدودیت زمانی در ارسال اس ام اس هم وجود دارد. که اگر رعایت نشود، مخاطب با شکایت خود می‌تواند شرکت یا شخص مورد نظر را بین 500 تا 1500 دلار جریمه مالی کند.

 • قانون اسپم استرالیا

قوانین ارسال پیامک در استرالیا از آمریکا کمی راحت‌تر است. مثلا اگر شرکتی واسطه‌ای باشد که پنل اس ام اسی تبلیغاتی داشته باشد و مخاطبان قبلاً اجازه‌ی ارسال به آن شرکت داده باشند، نیازی نیست برای تبلیغات جدید از مخاطب مجدداً اجازه گرفته شود. البته این را هم بگوییم که قانون سفت و سختی به نام “لغو اشتراک” نیز وجود دارد. بدین ترتیب که مخاطب هر لحظه‌ای اعلام به لغو اشتراک کند؛ باید ارسال پیامک از سمت شرکتهای تبلیغاتی سریعاً لغو گردد.

 • انگلستان

قانون ارسال و دریافت پیامک در انگلستان تقریباً مشابه با استرالیا می‌باشد. با این تفاوت که توافق نامه‌ای با عنوان حفظ حریم شخصی و ارتباطات برای مخاطبان در نظر گرفته می‌شود. اما مابقی قوانین همانند کشور استرالیا بوده و لازم به ذکر است که قانون لغو اشتراک در انگلیس سخت گیرانه تر اعلام شده است و جنبه‌های قانونی متعددی دارد.

قوانین دریافت پیامک کشورها

قوانین دریافت پیامک کشورها

برای پیامکهای بین المللی از شماره اختصاصی استفاده کنید

برای ارسال پیامک به خارج از کشور حتما از شماره اختصاصی استفاده کنید؛ چرا که این شماره‌های رند و کوتاه امکان ارتباط دو طرفه را آسان‌تر می‌کنند و همچنین اگر شما یک شماره اختصاصی داشته باشید و هر بار از همان شماره پیامک ارسال کنید، موجب اعتماد مخاطب خود می‌شوید تا این که بخواهید هر دفعه با یک شماره جدید برای وی پیامک بفرستید. در واقع شماره اختصاصی هویت شماست و پس از مدتی این شماره در ذهن مخاطب ذخیره می‌گردد.

آیا تعرفه‌های پیامکهای بین المللی به هر کشور متفاوت است؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله. شما برای ارسال پیامک نیازمند یک سامانه پیامکی هستید، حال اگر پیام شخصی باشد به وسیله سامانه ایرانسل، همراه اول، رایتل و … اما اگر پیامک شرکتی باشد مجموعه‌های تبلیغاتی که اس ام اس پنل در اختیار شما قرار می‌دهند، موظف بر انجام این کار هستند.

برای باخبر شدن از تعرفه‌ها کافیست به پرتال مجموعه‌ای که قصد ارسال پیامک از طریق آن را دارید، ورود پیدا کنید و با انتخاب کشور به صورت آنلاین تعرفه مورد نظر شما مشخص می‌گردد. همچنین شرکتهای موفق سامانه پیامکی، همگی دارای پشتیبانی هستند که از طریق آنها هم می‌توانید سوالات خود را پیرامون تعرفه‌ها بپرسید. این را هم اضافه کنیم که هزینه ارسال پیامک به خارج از کشور با دلار یا یورو محاسبه می‌گردد.

آیا تعرفه‌های پیامکهای بین المللی به هر کشور متفاوت است؟

افغانستان سوریه ارمنستان
عراق ترکیه قزاقستان
ترکمنستان کویت امارات
کانادا پاکستان چین
ازبکستان

 

 

 

 

هزینه ارسال پیامک اپراتور ایرانسل به کشورهایی که در این جدول آمده 2000 تومان و کشورهای خارج لیست 3000 تومان می‌باشد.

هزینه ارسال پیامک بین المللی همراه اول به مبلغ 2500 تومان است و دریافت کلیه پیامک های بین المللی نیز برای مشترکین رایگان است.

دریافت اس ام اس از خارج از کشور هزینه ای برای مشترکین ندارد.

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله. شما برای ارسال پیامک نیازمند یک سامانه پیامکی هستید، حال اگر پیام شخصی باشد به وسیله سامانه ایرانسل، همراه اول، رایتل و … اما اگر پیامک شرکتی باشد مجموعه‌های تبلیغاتی که اس ام اس پنل در اختیار شما قرار می‌دهند، موظف بر انجام این کار هستند. با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین بسیاری از زائرین عزیز ایرانی برای عزاداری و زیارت سیدالشهدا به عراق سفر می‌کنند. و در طول سفر قادر خواهند بود تا از طریق پیامک با دوستان  و خانواده‌ی خود ارتباط داشته باشند.

سامانه پیامکی کندو اس ام اس در حال حاضر امکان ارسال پیامک به خارج از کشور را ندارد. جهت ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی و باخبر شدن از تعرفه‌ها کافیست به صفحه تعرفه پیامک مراجعه کنید.

زبان نوشتاری جهت پیامکهای بین المللی

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که جهت ارسال پیامک به خارج از کشور باید از زبان انگلیسی بهره‌مند شوید. به هیچ عنوان نباید از زبان پارسی جهت نوشتار خود استفاده کنید. معمولا هر پارت پیامک حاوی 160 کاراکتر حروف انگلیسی می باشد و بیشتر از این حد، پیامک در دو پارت جای می‌گیرد.

فواید ارسال پیامک به خارج از کشور

فواید ارسال پیامک به خارج از کشور

فواید ارسال پیامک به خارج از کشور

 • شبکه سازی قوی و هدفمند

قطعاً برخی از مجموعه‌های تجاری اگر تجارت بین المللی داشته باشند، موفقیت بیشتری خواهند داشت. پس از طریق بازاریابی با ارسال پیامکهای خارجی، راحت‌تر می‌توانند مشتریان دائمی در خارج از کشور جذب کنند؛ و همین موجب می‌شود تا سریعا به هدف خود برسند.

 • معرفی و بازاریابی برای بهبود روند داخلی کشور

شما با ارسال پیامک به خارج از کشور به راحتی می‌توانید با شرکتهای خارجی تبادل ارتباط کنید و کالا یا حرفه‌ی خود را به آنها معرفی کنید. همین امر سبب ایجاد روابط تجاری در سطح کشور خواهد شد.

 • ایجاد ارتباط بیشتر

از آنجایی که ارسال پیامک یکی از ارزان‌ترین روشهای تبلیغاتی است شما می‌توانید برای ایجاد ارتباط بیشتر بین خود و مشتریان خارجی به مناسب‌های مختلف برایشان پیامک تبریک ارسال کنید. مانند تبریک سال نو (کریسمس)، تبریک تولد و … بی شک این امر موجب ارتباط صمیمانه‌تری خواهد شد.

سخن آخر

همان طور که در این مقاله بارها بدان اشاره کردیم، ارسال پیامک به خارج از کشور موجب پیشرفت زیادی در کسب و کار شما خواهد شد و این روش تبلیغاتی یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش ها در حوزه‌ی تبلیغات خواهد بود. فقط یادتان باشد که قبل از شروع به ارسال پیامک‌های بین المللی حتماً قوانین آن کشور را بررسی کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۹ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی