دوست دارید از بهترین کتابفروشی‌های تهران باشید؟ این آرزو، فکری است که هر دوستدار کتاب و مطالعه حداقل یک بار در سر داشته است، اما همه نمی‌توانند آن را محقق کنند. چون به قول معروف دل شیر می‌خواهد تا در برابر نوسانات ناگهانی بازار کاغذ و کتاب مقاومت کند. اکثر کتابفروشان امروزی این شغل را از خانواده خود به ارث برده‌اند و کمتر کسی با برنامه‌های مختلف اقتصادی به سراغ این شغل رویایی می‌رود. در این مطلب ویژگی بهترین کتابفروشی‌های تهران را بررسی کرده‌ایم و ده کتاب فروشی برتر را معرفی می‌کنیم. اگر تا به حال به چنین چیزی فکر کرده اید، شاید خواندن این یادداشت برایتان جالب باشد. 

ویژگی‌های بهترین کتابفروشی‌های تهران

یک کتابفروش ابتدا باید عاشق کتاب باشد. این جمله به این معنا نیست که او بیست و چهار ساعت در روز می‌خواند، بلکه نبض کتاب در دست اوست. تا بفهمد کدام نویسندگان جوان تازه شکوفا شده‌اند یا کدام نویسندگان و مترجمان قدیمی اثر جدید خود را روانه بازار کرده اند. یک کتابفروش ایده آل فروشنده است و خوش اخلاقی و صبر اولین اصول هر کسب و کاری است. 

در مورد سوالات مشتری صبور باشید و درک کنید که خریدار کتاب کمی با خریدار سایر محصولات متفاوت است. 

او به فکر مطالعه و آموختن است و شما حق دارید در این مراسم زیبا کمی با او شریک شوید. بنابراین باید از تصمیم خوب او قدردانی کرد. برخی از کتابفروشان به خصوص اگر متولد دهه پنجاه خورشیدی باشند، افتخار می‌کنند که ما اهل فضای مجازی نیستیم! 

بدانید که این چیزی نیست که به آن افتخار کنید و به این معنی است که شما مدرن نیستید و اگر به سرمایه‌گذاری شما مربوط می‌شود و هر ماه نگران اجاره یک مغازه یا هزینه‌های دیگر هستید، نمی‌توانید با تبلیغات مدرن رقابت کنید. بهترین کتابفروشی‌های تهران روش‌های تبلیغاتی مدرنی مثل دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی پیامکی را در اولویت کار خود قرار می‌دهند. 

کتابخانه‌های مجازی خارج از رقابت

اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که کتاب‌ها را به صورت تصویری می‌فروشند و ارزان‌تر از استفاده از کاغذ هستند. در نگاه اول، ممکن است فکر کنید که آن‌ها رقیب شما هستند، اما اینطور نیست. با این حال، بسیاری از مردم هنوز به خواندن کتاب در گوشی و تبلت خود عادت ندارند. بسیاری از آن‌ها به صورت آنلاین با کتاب برخورد کردند و صفحات را مطالعه کردند، سپس برای خرید یک نسخه فیزیکی اقدام کرده اند. 

آن را به عنوان یک نشانه خوب در نظر بگیرید. یک کتابفروشی خوب از وبلاگ نویسان مانند کتاب و نویسنده و مترجم در اینستاگرام، فیس بوک و غیره پیروی می‌کند. با اینکه مدت زیادی از انتشار کتاب می‌گذرد، اما به دلیل موجی که در مدت کوتاهی شروع شده، تقاضا برای خرید آن افزایش یافته است. 

کندو - بازاریابی پیامکی برای کتابخونه

آن‌ها کتابفروشی‌های حرفه‌ای هستند

اینکه کتابفروشی‌ها دارای بخش ویژه‌ای برای انتشارات جدید هستند یا تقسیم‌بندی بر اساس موضوع (تاریخی، داستانی و شعری، فلسفی و…) یک پدیده اجباری و رایج است، اما مشتریان شما باید با پدیده‌های دیگری در فروشگاه شما مواجه شوند که فقط برای شماست و هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شود. 

به عنوان مثال، می‌توانید بخشی را به کتاب‌های خاصی اختصاص دهید و سپس این متن را در این بخش قرار دهید: «کتاب‌هایی که برای حال بد امروزی توصیه می‌شوند» یا «اگر به کسی که کتاب دوست دارد هدیه می‌دهید، به این بخش «بیشتر» توجه کنید. 

مهم‌ترین نکته این است که کتاب‌های مناسب را در این قسمت‌ها با اشتیاق خاصی تنظیم کنید و ذائقه مخاطب خود را کور نکنید. انتخاب درستی داشته باشید و فقط قسمت مربوطه را پر نکنید. 

فضای فکری مشتری مهم نیست، شما یک کتابفروش هستید و باید از همه مشتریان خود استقبال کنید. 

آیا باید سر مشتری را دنبال کنید و به او نگاه کنید؟ اصلا …! 

این فرصتی است تا با ارائه یک کتاب مناسب و قابل فهم (مثل یک رمان بازار) مشتری را به یک مشتری دائمی تبدیل کنید. فراموش نکنید که فروشگاه خود را با کتاب‌های صوتی تهیه کنید. ممکن است مشتریان نابینا یا کم بینا یا بسیار شلوغی داشته باشید که فقط می‌توانند پشت فرمان ماشین کتاب بخوانند. یک کتابفروشی خوب با آغوش باز پذیرای همه مشتریانش است. 

کندو - برترین کتاب فروشی ها در تهران

برترین کتاب فروشی ها در تهران

برنامه‌های جانبی را نصب کنید

اگر فضای مغازه شما بزرگ است، می‌توانید جشن افتتاحیه و امضای کتاب را برای نویسندگان جوان ارائه دهید. کتابفروشی وابسته به هر ناشر معمولاً این کار را برای نویسندگان خود انجام می‌دهد، اما این بدان معنا نیست که کتابفروشی‌های دیگر مجاز به انجام این کار نیستند. مستقل عمل کنید. 

بازاریابی پیامکی بهترین روش بازاریابی 

پیامک بستری ایده آل برای هدف گیری مشتری است. برای اینکه مشتریانتان احساس کنند خاص و ارزشمند هستند، می‌توانید از طریق پیامک با آن‌ها در تعامل باشید. 

بنابراین منطقی است که با آن‌ها در خصوصی‌ترین پلت فرمی که در دسترس است، با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. 

هنگامی که مشتریان برای برنامه وفاداری شما ثبت نام کردند، می‌توانید یک پیام خوش آمدگویی خودکار برای آن‌ها ارسال کنید. این مشتریان وفادار را می‌توان در یک گروه تماس نگه داشت و مزایا و تخفیف‌های انحصاری برای آن‌ها ارسال کرد. بهترین کتابفروشی‌های تهران با ارسال به موقع پیامک تبلیغاتی، تشکر از خرید و انتخاب آن‌ها، ارائه کد تخفیف در پیامک‌ها و غیره برای مشتریان خود ارزش قائل می‌شوند. 

هشدارها و اعلان‌های پیامکی برای ارسال پیام‌های بازاریابی مختلف به مشتریان شما استفاده می‌شود، مثل: 

ساعات کار / تعطیلی فروشگاه

کتاب/خدمات جدید

رویدادهای خاص

کندو - ارسال پیامک در تهران

 معرفی بهترین کتابفروشی‌های تهران 

شهر کتاب تهران از بهترین کتابفروشی‌های تهران 

شهرکتاب یک فروشگاه زنجیره‌ای است و می‌توان آن را تنها کتابفروشی زنجیره‌ای کشور و یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران نامید. این مجموعه عظیم تنها ۴۰ شعبه در تهران دارد و همه محصولات فرهنگی از کتاب برای گروه‌های سنی مختلف گرفته تا لوازم التحریر و سایر هدایای زیبا را می‌توانید در آنجا پیدا کنید. اگر به دنبال کتاب‌هایی به زبان اصلی هستید، شهرکتاب یکی از گزینه‌های خوب است. 

تمامی شعب شهرکتاب در تهران جذاب و راحت هستند. اما شعبه الهیه بیشتر به کتابخوان‌ها توصیه می‌شود. 

آدرس شهرکتاب مرکزی: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از استاد مطهری، نبش کوچه کلاته، پلاک ۷۴۳

ساعات کاری: ۹ صبح تا ۱۰ شب در روزهای عادی. ۴ بعدازظهر تا ۱۰ شب در روزهای جمعه

کتابفروشی هاشمی

کتابفروشی هاشمی یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران است. یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران را می‌توانید در ضلع جنوبی میدان ولی عصر (عج) پیدا کنید. کتاب‌های موجود در کتابفروشی هاشمی از بالا به پایین فهرست شده اند. اگرچه ممکن است کتابخانه این کتابفروشی وسیع به نظر برسد، اما فروشندگان خندان کتابفروشی هاشمی همه قفسه‌ها را مثل پشت دست می‌شناسند. پس از خرید کتاب مورد علاقه خود از کتابفروشی هاشمی، کمی پیاده روی تا خیابان ولی عصر بروید و روی یکی از نیمکت‌های اطراف بنشینید و شروع به خواندن کتاب کنید. 

آدرس: تهران، جنوب میدان ولی عصر، روبروی سفارت عراق، پلاک. ۱۶۸۵

ساعت کاری: از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۲۱:۰۰ جمعه‌ها کتابفروشی تعطیل است. 

کتابفروشی گیتاشناسی 

اگر به سفر و مطالعه نقشه علاقه دارید، حتما نقشه‌ها و راهنمای سفر موسسه گیتاشناسی را دیده اید. کتابفروشی گیتاشناسی یکی از مراکز اصلی فروش محصولات جغرافیایی در ایران به شمار می‌رود. اگر سری به این کتابفروشی بزنید، نقشه‌های سیستم حمل و نقل و جاده‌های کشور را خواهید دید. کتابفروشی گیتاسانسی در نزدیکی پارک دانشجو قرار دارد. 

آدرس: خیابان استاد شهریار، خیابان رازی، پلاک ۱۵

ساعت کاری: ۸ صبح الی ۶ بعد از ظهر جمعه‌ها کتابفروشی تعطیل است. 

کندو - بهترین کتاب فروشی در تهران

بهترین کتاب فروشی در تهران

کتابفروشی نشر چشمه بهترین کتابفروشی تهران

نشر چشمه یکی از معروف‌ترین انتشارات ایران و یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران است و کتابفروشی آن در خیابان کریم خان نیز محل مناسبی برای ملاقات فرهنگیان به حساب می‌آید. کتابفروشی چشمه مانند دیگر کتابفروشی‌های جدید تهران فضای بزرگ و مجللی ندارد، اما اگر به دنبال کتاب‌های مدرن و ادبیات معاصر ایران هستید، قطعا یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. 

انتشارات چشمه به تازگی دومین شعبه کتابفروشی خود را در کوروش مال افتتاح کرده است. این شعبه بزرگتر و مجلل‌تر است و کتاب‌ها با نظم بیشتری چیده شده اند. با این حال، هنوز هم بسیاری از خوانندگان ترجیح می‌دهند از فضای قدیمی شعبه چشمه لذت ببرند. 

حتی بسیاری از نویسندگان و موسیقی‌دانان صنعت موسیقی برای محصولات خود در انتشارات چشمه امضا دارند. اگر هنگام جستجوی کتاب با چهره‌ای مشهور روبرو شدید تعجب نکنید. 

آدرس شعبه مرکزی: تهران، خیابان کریم خان زند، نبش میرزای شیرازی، پلاک ۱۰۷

ساعت کاری: ۹:۳۰ الی ۲۰:۴۵. جمعه‌ها کتابفروشی تعطیل است. 

کتابفروشی پرهام بهترین کتابفروشی تهران

یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان و متخصصان در برخی رشته‌ها یافتن جدیدترین نشریات تخصصی در رشته خود است. اگر رشته تحصیلی یا زمینه تخصصی شما مربوط به معماری، شهرسازی یا هنر است، شاید نام کتابفروشی پرهام را زیاد شنیده باشید. کتابفروشی و انتشارات پرهام علاوه بر عرضه کتاب‌های معماری و شهرسازی، کتاب‌های گردشگری، مهندسی عمران، باستان‌شناسی و سیستم‌های مهندسی را نیز عرضه می‌کند. 

کارکنان این کتابفروشی اغلب دانش زیادی دارند و شما را تا حد امکان برای تهیه کتاب مورد نیازتان راهنمایی می‌کنند. 

ادرس. تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان دوازده فروردین، پلاک ۲۹۷

ساعت کاری: ۹ الی ۲۰:۴۵ کتابفروشی پرهام معمولا جمعه‌ها تعطیل است. 

کندو - ابزار های پیامک مارکتینگ

کتاب لند بهترین کتابفروشی تهران

کتاب لند یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران است. کتاب لند طرز فکر ما در مورد کتابخانه‌ها را تغییر داده است. این مجموعه رویکردی متفاوت دارد و فضایی آرام دارد و علاوه بر کتابفروشی، کافه‌ها و رستوران‌ها نیز دارد. 

در کتاب لند تمام سنت‌های مخاطبان رعایت می‌شود و محصولات فرهنگی و هنری بسیاری مانند کتاب‌های بزرگسالان و کودکان، کتاب‌های زبان اول، موسیقی، هنرهای تزئینی، کتاب‌های همراه با کتاب و کتاب‌های زیبا یافت می‌شود. 

کتاب لند درباره نویسندگان است، در کنار مترجمان و هنرمندان، جشن امضای کتاب یا مراسم افتتاحیه آثار فرهنگی و موسیقایی نیز برگزار می‌شود تا مخاطبان را بیشتر به محصولات فرهنگی جدید جذب کند. 

وجود کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی در کتاب لند به فرزندان شما فرصت تعاملی بسیار خوبی برای تعامل با همسالان خود می‌دهد و همین ویژگی‌ها باعث شده است که کتاب لند عنوان یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران را به خود اختصاص دهد. 

آدرس دفتر مرکزی: تهران، زعفرانیه، میدان علاف، مرکز خرید پالادیوم

ساعت کاری: ۱۰:۳۰ الی ۲۲:۳۰

کندو - بهترین کتاب فروشی در تهران

بهترین کتاب فروشی در تهران

کتابفروشی فردا از بهترین کتابفروشی تهران

اگرچه کتابفروشی فردا در درجه اول یک کتابفروشی آنلاین است، اما به دلیل اینکه بزرگترین و مشهورترین کتابفروشی اینترنتی محسوب می‌شود و دفتر مرکزی آن در تهران است، در لیست ما قرار گرفته است. این کتابفروشی از سال ۱۳۸۸ با هدف ایجاد سامانه یکپارچه و تخصصی فروش کتاب بر اساس آزمون برای توسعه فروش آنلاین کتاب فعالیت خود را آغاز کرد. بنیانگذاران فردا پس از مطالعه فشرده و گسترده نمونه‌های موفق جهانی مانند سایت آمازون شروع به اجرای ایده خود کردند. 

آقای مهدی زارع به عنوان موسس و مدیر پروژه توانست با کمک یکی از ناشران فناوری و مهندسی ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کند. انتشارات فردا در ابتدا فقط کتاب‌های فنی و مهندسی منتشر می‌کرد، اما پس از استقبال جامعه دانشگاهی، عرضه کتاب‌های دیگر را نیز آغاز کرد. 

این مجموعه اکنون بیش از ۷۰۰۰۰ عنوان کتاب را برای خرید در وب سایت خود دارد. بسیاری از ناشران و مراکز پخش توزیع کتاب خود را به انتشارات فردا سپرده اند. ظاهر کتابفروشی فردا بسیار ساده است و شما می‌توانید با یک بار جستجو به راحتی کتاب‌های مورد علاقه خود را پیدا کنید. 

آدرس دفتر مرکزی: خیر تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان بزرگمهر، ۸۷

آدرس سایت: https://www.fardabook.com/

ساعات کاری: ۲۴ ساعت شبانه روز

کندو- پیامک مارکتینگ و افزایش فروش

 انتشارات جنگل

انتشارات جنگل یکی از بهترین کتابفروشی‌های تهران است. 

جنگل یکی از معروف‌ترین ناشران خصوصی و قطعا بین المللی در زمینه انتشار کتاب‌های زبانی و حقوقی است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این انتشارات، ارائه کتاب زبان است. در چند دهه گذشته، انتشارات جنگل کتاب ها، رمان ها، موفقیت‌ها و لغت نامه‌های زیادی در زمینه آموزش انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی منتشر کرده است. 

با مراجعه به فروشگاه مرکزی این ناشر در خیابان انقلاب، کارکنان آن با حوصله و دقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد. هدف آن این است که به شما کمک کند کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید. این مجموعه همواره سعی می‌کند تخفیف‌های خوبی را روی محصولات خود به خصوص در زمینه زبان‌های خارجی ارائه دهد. 

بیشتر کتاب‌های موجود در فروشگاه مرکزی این انتشارات در زمینه‌های زبان آموزی، آزمون‌های آیلتس و تافل، فنی و مهندسی، اقتصاد، روانشناسی و دیوان شعر کهن فارسی است. 

آدرس فروشگاه اصلی: خیابان انقلاب، خیابان دوازده فروردین، خیابان لبافی نژاد، خیابان لبافی نژاد، ۱۸۵ طبقه دوم: کتاب‌های حقوق. طبقه سوم: کتاب‌های زبان

ساعت کاری: از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب روزهای تعطیل: از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعد از ظهر

فروشگاه فرهنگ

پایتخت ایران در تیرماه ۱۳۹۸ با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهر تهران فروشگاهی از محصولات فرهنگی افتتاح کرد. مساحت فروشگاه فرهنگ ۴۵۰ متر مربع است که بیشتر آن به کتاب اختصاص دارد. 

اگر به دنبال سرگرمی‌های علمی مناسب برای کودکان و نوجوانان هستید، بد نیست سری به این فروشگاه بزنید. طیف محصولات فروشگاه فرهنگ بسیار گسترده است و مطمئناً تمام نیازهای شما را برآورده می‌کند. 

کتاب‌های اصلی این فروشگاه رمان، روانشناسی، سلامت و تغذیه، جامعه شناسی، سیاست، اقتصاد و علوم اجتماعی، تاریخ و فلسفه، هنر و معماری، آموزش زبان، عکاسی، طنز و ادبیات کلاسیک فارسی است. 

آدرس: تهران، میدان ولی عصر، ابتدای بلوار کشاورز، نبش خیابان برادران مظفر. 

ساعات کاری: ۸:۳۰ الی ۲۱:۳۰ در روزهای عادی. روزهای تعطیل از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۲۱:۰۰

کندو - بهترین کتاب فروشی ها در تهران

بهترین کتاب فروشی ها در تهران

باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران سعی دارد هر مخاطب کتابی را راضی کند. همه ما به طور کلی مکان خاصی برای خرید کتاب داریم. برخی از ما به شهر کتاب می‌رویم و برخی ترجیح می‌دهند این گزینه را در خیابان شلوغ انقلاب خود پیدا کنند. اما باغ کتاب تهران بی‌شک برای ما تجربه‌ای متفاوت از دنیای کتاب است. 

در باغ کتاب تهران کتاب‌های بسیار متنوعی موجود است و می‌توانید در کافه‌های اطراف این مجموعه که به «لمکده» معروف است، کتاب‌های مورد علاقه خود را مطالعه کنید. 

باغ کتاب تهران تنها یک کتابفروشی نیست، می‌توانید جاذبه‌های فرهنگی مختلفی را تجربه کنید. سینما، باغ علم کودکان و باغ علم جوانان از دیگر بخش‌های فرهنگی این باغ است. اگر قرار است با بچه‌هایتان کتاب بخرید، جایی بهتر از باغ کتاب نیست. 

 آدرس: تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، خط غرب به شرق، بعد از تقاطع با بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران

آدرس مسیر شماره ۲: تهران، بزرگراه شهید همت، مسیر شرق به غرب، گذشته از خروجی اتوبان حقانی، خروجی موزه دفاع، باغ کتاب تهران

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۹:۰۰ شب. پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۰:۰۰ شب

چند نمونه پیامک تبلیغاتی موثر برای تبلیغ کتابفروشی

جشنواره تخفیف پاییزی از ۵ تا ۱۵ مهر. 

برای همه کتاب‌ها

بروشور خدمات/شماره تماس

.

.

پاندا غول پیکر: چه چیزی مهمتر است: سفر یا مقصد؟ 

پاندا غول پیکر و اژدهای کوچک / جیمز نوربری

لینک اینستاگرام

.

.

محکم بغلم کن! 

کتاب جدید سو جانسون در کتابفروشی ماه

شماره تلفن

.

.

مثل یک دانشمند موشکی فکر کنید! 

کتابی برای موفقیت در تجارت

بازار شهر کتاب

شماره تلفن

.

.

فقط هنرمندان دنیا را می‌سازند تا در آن زندگی کنند. 

دی اچ لارنس

لینک اینستاگرام

سخن آخر 

در این مطلب فهرستی از ویژگی‌های بهترین کتابفروشی‌های تهران را برای شما لیست کردیم. امیدواریم این نوشتار شما را در انتخاب کتابفروشی مناسب یاری کند و اگر به دنبال  یکی از بهترین کتابفروشی‌ها هستید بتوانید با راهنمایی این مطلب مسیر خود را هموار کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی